رسول نور حضرت محمد (ص) - تداوم برپايی جشنواره‌ها‌ی «آيات» در بيش از 50 قالب
 
 
 
 
 تداوم برپايی جشنواره‌ها‌ی «آيات» در بيش از 50 قالب

آرشيو اخبار رسول نور1
 رئيس مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور از تداوم برپايی منظومه جشنواره‌های قرآنی «آيات» در بيش از 50 قالب محتوايی جديد خبر داد.


حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، رئيس مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور و معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) درباره تداوم برپايی منظومه جشنواره‌های قرآنی «آيات» در سال 90 اظهار كرد: دوره نخست اين جشنواره‌ها تا سه ماه نخست سال 90 به اتمام می‌رسد.
وی ادامه داد: برنامه‌ريزی برای برپايی ادامه اين جشنواره‌ها در شورای سياست‌گذاری مورد بحث و بررسی همه‌جانبه قرار گرفته است و نهايتاً موضوعاتی مانند اينكه كدام جشنواره ادامه پيدا كند يا اينكه كدام جشنواره سالانه يا دوسالانه شود يا تغييراتی در فرم جشنواره‌ها، مورد ارزيابی قرار گرفت.
رئيس مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور اضافه كرد: در اوايل سال 90 تمامی سياست‌های منظومه جشنواره‌های قرآنی آيات اعلام خواهد شد. 22 جشنواره موجود در سال 90 از نظر كمی رشد خواهد داشت و اين موضوع همگام با رشد كيفی و محتوايی آنها خواهد بود.
حجت‌الاسلام محمدی خاطرنشان كرد: در طراحی‌ها پيش‌بينی شده است كه دومين دوره اين جشنواره‌ها در بيش از 50 قالب برپا شود. اما رسيدن به الگوی مشخص در فرم اين جشنواره‌ها مقوله‌ای زمان‌بر است كه در برنامه جامع پنج‌ساله مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور در نظر گرفته شده است.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی در خصوص برپايی برخی از اين جشنواره‌ها به صورت دوسالانه عنوان كرد: اينكه جشنواره‌ای به صورت سالانه و يا دوسالانه برپا شود، بستگی به ظرفيت‌ها، تنايج و انعكاس و بازخوردهای آن دارد. به عنوان مثال جشنواره نرم‌افزارهای قرآنی كه در قم برگزار شد، با توجه به ظرفيت بالای آن به صورت سالانه و با عنوان جشنواره رسانه‌های ديجيتال برگزار می‌شود.
وی تصريح كرد: بنابراين هم توسعه موضوعی و هم توسعه كمی در اين جشنواره برنامه‌ريزی شده است كه نتايج جلسات شورای سياست‌گذاری كه با حضور معاونت‌های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، در اوايل سال جاری رسما اعلام خواهد شد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما