رسول نور حضرت محمد (ص) - حركت جهادی پايه پيشرفت متعادل نظام اسلامی است
 
 
 
 
 حركت جهادی پايه پيشرفت متعادل نظام اسلامی است

آرشيو اخبار رسول نور3
دبيركل مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی معتقد است پيشرفت پايه عدالت اجتماعی قوی بوده و پايه پيشرفت متعادل نظام اسلامی حركت جهادی است.


آيت‌‌الله محمدعلی تسخيری، دبيركل مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) درباره نقش‌آفرينی فرهنگ جهاد در حركت ملت ايران و كارآمدی آن در عرصه اقتصادی با توجه به انتخاب عنوان «جهاد اقتصادی» از سوی مقام معظوم رهبری برای سال جاری، گفت: جهاد به معنای تقديم بالاترين حد كوشش در راه تحقق هدف است.
وی افزود: ما در فضايی هستيم كه ضروری است همه زندگی ما جهادی باشد و در حوزه اقتصادی كه يكی از نكات مهم تحول است، حركت جهادی بايد مورد توجه همه افراد جامعه باشد و بايد در اين مسير كوشا باشيم و تا به آن هدف بزرگ خود دست يابيم.
تسخيری در تكميل اين بخش از مطالب خود اظهار كرد: جهاد هم كاشف راه تحقق هدف و هم ايمان به تحقق هدف است.
دبيركل مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی با بيان اينكه وقتی واژه جهاد ذكر می‌شود، يعنی مقابله با دشمنان نيز در بطن آن نهفته است، به محاصره اقتصادی كشور از سوی دشمنان اشاره كرد و گفت: ابرقدرت‌ها به انحای مختلف تلاش می‌كنند موانعی در راه پيشرفت ايران اسلامی قرار دهند.
وی معتقد است تنها راه عبور از موانع دشمنان جهاد است؛ جهادی كه همان‌طور كه پيش‌تر گفته شد، هم مبين نوع روش و هم مبين هدف اين روش و نيت خالصانه ملت برای تحقق اين هدف است و از طرفی ديگر با متوجه باشيم كه در مسير پيشرفت ما مسير آزاد و ساده‌ای را در پيش نداريم.
تسخيری در ادامه با اشاره به رابطه و تناسب جهاد اقتصادی و مؤلفه‌های دهه چهارم انقلاب اسلامی يعنی پيشرفت و عدالت، يادآور شد: پيشرفت بدون به‌كارگيری آخرين حد كوشش و داشتن نيت خالصانه و صادقانه امكان‌پذير نيست و از طرفی ديگر، اگر به پيشرفت دست نيابيم، نمی‌توانيم به سمت عدالت حركت كنيم و در واقع پايه عدالت اجتماعی قوی پيشرفت است و پايه يك پيشرفت متعادل حركت جهادی است.
دبيركل مجمع تقريب مذاهب اسلامی همچنين درباره مصاديق جهاد اقتصادی توضيح داد: مشكلی كه قرآن برای اقتصاد يك جامعه مطرح می‌كند، شامل دو شاخص كفر نعمت و ظلم در توزيع اين نعمت است؛ «وَآتَاكُم مِّن كُلِّ مَا سَأَلْتُمُوهُ وَإِن تَعُدُّواْ نِعْمَتَ اللّهِ لاَ تُحْصُوهَا إِنَّ الإِنسَانَ لَظَلُومٌ كَفَّارٌ» «و از هر چه از او خواستيد به شما عطا كرد و اگر نعمت‏ خدا را شماره كنيد، نمى‏توانيد آن را به شمار درآوريد. قطعاً انسان ستم‏پيشه ناسپاس است»(34، ابراهيم)
وی اضافه كرد: كفر نعمت يعنی عدم حسن استفاده از نعمت‌های الهی و طی نكردن راه توليد بهينه و ظلم در توزيع يعنی عدم برقراری عدالت و به طور كلی دهه پيشرفت و عدالت كه از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده در واقع پاسخ و راه‌حلی برای همين دو مشكلی كه قرآن مطرح كرده، است.
تسخيری با بيان اينكه مخاطبان شعار جهاد اقتصادی همه مردم هستند، افزود: اين شعار اختصاص به قشر خاصی ندارد و هريك از مردم بايد به مقدار توان خود در اين راه مجاهدت كنند.
دبيركل مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی در پايان با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در اين راستا خاطرنشان كرد: رسانه‌ها بايد هم تحليل‌ها و خبرهای واقعی ارائه كنند وهم راه پيشرفت وتحقق اين مجاهدت را به يك فرهنگ تبديل كنند و اميدواريم كه همه رسانه‌ها ودستگاه‌های فرهنگی كشور به اين وظيفه مهم خود به خوبی عمل كنند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما