رسول نور حضرت محمد (ص) - اعلام آمادگی مالزی برای همكاری با ايران در حوزه فعاليت‌های قرآنی
 
 
 
 
 اعلام آمادگی مالزی برای همكاری با ايران در حوزه فعاليت‌های قرآنی

آرشيو اخبار رسول نور1
نشست خبری رسانه‌های مالزی و ايران درباره نخستين كنفرانس علمی دانشجويان ايرانی در مالزی، برگزار شد و در اين نشست، مالزی برای همكاری در حوزه فعاليت‌های قرآنی با ايران، اعلام آمادگی كرد.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ایکنا) شعبه جنوب شرق آسيا، «عزيزالله معماريانی»، رايزن علمی و سرپرست دانشجويان ايرانی در جنوب شرق آسيا، در نشست خبری رسانه‌‌های مالزی و رسانه‌های ايرانی كه در شهر كوآلالامپور برگزار شد، از تداوم و روند بهبود همكاری‌های دو جانبه ميان مالزی و ايران خبر داد.
وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايكنا، از روند بهبود همكاری‌های دو جانبه ميان مالزی و ايران در حوزه‌های علوم اسلامی و قرآنی، صنعت حلال، بانكداری و اقتصاد اسلامی خبر داد.
معماريانی اظهار كرد: مالزی در راستای همكاری برای توسعه آموزش عالی و گسترش و اشاعه حوزه فعاليت‌های قرآنی با ايران اعلام آمادگی كرده است و اميدوارم اين موضوع در آينده‌ای نزديك تحقق پيدا كند.
وی از سياست‌ها و اهداف نخستين كنفرانس علمی دانشجويان ايرانی در مالزی خبر داد و گفت: معرفی استعدادهای برتر و توانمندی‌های دانشجويان ايرانی و ايجاد انگيزه ميان دانشجويان جهت تبادل‌نظر، رشد و شكوفايی هرچه بيشتر قابليت‌ها، از اهداف مهم برگزاری اين كنفرانس است.
رايزن علمی جمهوری اسلامی ايران در مالزی با اشاره به استقبال خوب دانشجويان از نخستين كنفرانس علمی دانشجويان ايرانی در مالزی گفت: از 400 مقاله ارسال شده برای شركت در اين كنفرانس، 350 مقاله از دانشجويان ايرانی پذيرفته شده است.
در اين نشست خبری رسانه‌های مالزی چون «برناما»، «نيو استريت‌ تايمز»، «مترو»، «يوتاسان» و از كشور ايران خبرگزاری مهر و خبرگزاری قرآن ايران(ايكنا)، نيز حضور داشتند و نشست با پرسش و پاسخ خبرنگاران رسانه‌های مالزی به پايان رسيد.
يادآوری می‌شود، نخستين كنفرانس علمی دانشجويان ايرانی مالزی در رشته‌های مختلف دانشگاهی 20 و 21 فروردين‌ماه جاری، در دانشگاه UPM مالزی، برگزار خواهد شد. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما