رسول نور حضرت محمد (ص) - نشست كميته معارف ديني اتحاديه راديو وتلويزيون هاي اسلامي درقم آغاز شد
 
 
 
 
  نشست كميته معارف ديني اتحاديه راديو وتلويزيون هاي اسلامي درقم آغاز شد

آرشيو اخبار رسول نور2 دومين نشست كميته معارف ديني اتحاديه راديو و تلويزيون هاي اسلامي روز شنبه درمدرسه علميه امام خميني قم آغاز شد.

به گزارش ايرنا ، موضوع اين نشست ' دين ، رسانه و كودك ' مي باشد.
دبير اين نشست در حاشيه اين مراسم گفت: حجت الاسلام و المسلمين قمي معاون بين الملل دفتر مقام معظم رهبري و دكتر حسيني مدير مركز بين الملل سازمان صدا و سيما از جمله سخنرانان نشست مي باشند.
' محمد مهدي شريعت مدار ' افزود:دراين نشست بيش از 90 نفر از مديران شبكه هاي كودك و گروه هاي معارف و شبكه هاي عضو حضور دارند.
وي گفت: در نشست فوق گزارش هاي متنوع و مختلفي توسط اعضا و كارشناسان ارائه مي شود كه از جمله آن مي توان به گزارشي از سايت هاي كودكان در ايران و جهان و گزارش شبكه هاي كودك در جهان با تاكيد بر جهان اسلام اشاره كرد.
وي 'تاثير برنامه هاي راديو و تلويزيون بر كودك ' ، 'مفاهيم ديني براي برنامه سازي براي كودك با توجه به رشد ديني ، عقلي و فكري كودك در سنين مختلف'، 'قالب هاي جذاب براي برنامه سازي بر اساس رشد كودك' و نقد و بررسي شبكه ها و برنامه هاي كودك ' را از محورهاي برنامه هاي اين نشست ذكر كرد.
دبير همايش دين، رسانه و كودك در ادامه خاطرنشان كرد: در هريك از اين محورها بين دو تا پنج كارشناس در حوزه هاي مختلف سخنراني خواهند كرد و به بررسي اين موضوعات در كنار پاسخ گويي به پرسش هاي اعضا مي پردازند.
وي با اشاره به اينكه دراين نشست 19 عضو شامل هشت موسسه، سه راديو، شش شبكه از شبكه هاي صدا و سيما و دو شبكه از شبكه هايي كه با مديريت ايراني در خارج از كشور فعاليت مي كنند، حضور دارند، اظهار داشت: يك موسسه ، هشت راديو و 32تلويزيون از ميان رسانه هاي غير ايراني دراين نشست شركت كردند.
شريعت مدار گفت: برگزاري نشست دين، رسانه و كودك از حدود يك سال پيش مورد تصويب قرار گرفت كه بلافاصله فعاليت هاي علمي و پژوهشي متعدد در اين زمينه آغاز شد كه چندين عنوان از اين پژوهش ها در قالب كتاب منتشر مي شود.
دومين نشست كميته معارف ديني اتحاديه راديو و تلويزيون اسلامي تا فردا در قم ادامه دارد. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما