رسول نور حضرت محمد (ص) - فلسفه نزول قرآن حكم فرمايی خوبی‌ها در جامعه است
 
 
 
 
 فلسفه نزول قرآن حكم فرمايی خوبی‌ها در جامعه است

آرشيو اخبار رسول نور5
فلسفه نزول قرآن حكم فرمايی خوبی ها در جامعه است و يكی از اين خوبی‌ها حجاب و عفاف است كه اگر در جامعه وجود داشته باشد هر چيزی در جای مناسب خود قرار گرفته و روابط براساس اسلام كاملاً در حالت استاندارد صورت می‌پذيرد.


حجت‌الاسلام «سعيدی»، معاون آموزشی حوزه علميه امام‌جعفر‌صادق(ع) زاهدان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه حوزه‌های علميه، گفت: فلسفه نزول قرآن حكم فرمايی خوبی‌ها در جامعه است و يكی از اين خوبی‌ها حجاب و عفاف است كه اگر در جامعه وجود داشته باشد هر چيزی در جای مناسب خود قرار گرفته و روابط براساس اسلام كاملاً در حالت استاندارد صورت می‌پذيرد.
معاون آموزشی حوزه علميه امام‌جعفر‌صادق(ع) زاهدان اظهار كرد: خداوند در سوره نور می‌فرمايد به زنان بگوييد كه حجاب داشته باشند تا شناخته نشوند و نيز می‌فرمايد كسی كه حجاب دارد مانند كسی است كه برای خانه‌اش قلعه درست كند يعنی حجاب قلعه است و نه زندان و دژی مستحكم است در برابر ورود نامحرمان.
سعيدی افزود: زن به خاطر حساسيت و ظريف بودنش نياز به حفاظت دارد و حضرت‌علی(ع) در اين زمينه می‌فرمايند:« ان المراة ريحانه» يعنی زن ريحانه و گل خوشبو است و اين گل به خاطر همه زيبايی‌ها و لطافتی كه دارد نياز به مراقبت و حفاظت دارد تا چيده نشود و اين حفاظت صورت نمی‌پذيرد مگر از طريق حجاب و عفاف و تنها در اين صورت است كه از آزارهای بيگانگان مصون می‌ماند.
وی تأكيد كرد: زن پايه و اساس جامعه است اگر بانوان يك جامعه عفيف و محجوب باشند مردم آن از تقوا، ايمان و پاكی باطن برخوردار بوده، بيماری‌های روانی از بين می‌رود و آمار طلاق‌ها و خودكشی‌ها پايين می‌آيد و جامعه در همه زمينه‌ها می‌تواند يپشرفت كند.
سعيدی در خصوص ريشه بی‌حجابی تصريح كرد: انسان براساس فطرت خويش ميل به پوشش و حجاب دارد و از برهنگی بيزار است اما در صورت كمبود تقوا و تبعيت از هوای‌نفس و به دنبال ميل به خودنمايی و جلوه‌گری است كه افراد به بی‌حجابی، بدحجابی و خودآرايی روی می‌آورند، البته گاهی نيز در اثر وجود عقده‌ها و كمبودهای همسران آن‌ها است كه می‌خواهند با نشان دادن همسر خود به ديگران آن كمبود را جبران كنند.
معاون آموزشی حوزه علميه امام‌جعفر‌صادق(ع) زاهدان بيان كرد: براساس فرموده امام‌صادق(ع) زن مانند گردنبند است از آن جا كه گردنبند توی چشم می‌آيد اگر زيبا باشد باعث زيبايی صاحب آن است، زن نيز اگر عفيف و پاك باشد باعث كمال و آبروی همسرش است و اگر بی‌تقوا و بد حجاب باشد موجب شقاوت و بی‌آبرويی همسرش است.
سعيدی در پايان تأكيد كرد: حجاب و عفاف يك ارزش اسلامی هستند و حتی بهترين ارزش برای زن پاكدامنی اوست و اين به سبب ارزنده بودن خود زن است اگر بانوان بدانند چه گوهری دارند قطعاً درصدد حفظ آن می‌كوشند و نه تنها محجوب بودن برايشان دشوار نخواهد بود بلكه با شيرينی تمام به دنبال كامل‌ترين پوشش و حجاب تلاش می‌كنند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما