رسول نور حضرت محمد (ص) - مناظره حضرت زهرا(س) در فدك نشان‌دهنده تسلط به كلام وحی بود
 
 
 
 
 مناظره حضرت زهرا(س) در فدك نشان‌دهنده تسلط به كلام وحی بود

آرشيو اخبار رسول نور3
زمانی كه حضرت زهرا(س) بر سر ماجرای فدك مناظره‌ای با عمر و ابوبكر داشت همه گونه به آيات قرآن استناد كرد كه نشان‌دهنده اشراف و تسلط كامل ايشان به كلام وحی بود. همان منشی كه علمای ما به تبعيت از فرزندان حضرت زهرا(س) به استناد قرآن انجام می‌دهند.


حجت‌الاسلام «خداداد الياسی»، مسئول سازمان بسيج طلاب و روحانيون سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه خوزستان،‌ اظهار كرد: می‌توان به شخصيت حضرت زهرا(س) در بعد قرآنی از سه منظر قرآن و سيره حضرت، قرآن در كلام حضرت و حضرت زهرا(س) در قرآن پرداخت.
وی افزود: حضرت زهرا(س) از معصومين بود و به فرموده پيامبر(ص) «كسی كه اولين نفر وارد بهشت می‌شود، حضرت زهرا(س) است.» اين حضرت اهل قرائت قرآن بوده و فرزندانشان را نيز بر اساس مبانی قرآن تربيت می‌كرد. پيرامون عبادت حضرت گفته شده كه حضرت زهرا(س) هنگام عبادت چنان غرق در عبادت می‌شد كه از فرط ايستادن پای مباركش ورم می‌كرد.
الياسی ادامه داد: حضرت زهرا(س) وقتی در زندگی در مقابل مشكلات احساس خستگی می‌كرد، رهنمودی كه حضرت پيامبر(ص) به ايشان فرمودند را به كار می‌برد. ايشان تسبيحات حضرت زهرا(س) را رهنمودی در كاهش مصائب می‌دانست. بی‌شك قرآن‌كريم در زندگی اين بانوی بزرگوار تأثير بسيار و مستقيم داشته است.
وی با اشاره به اينكه اين بانوی بزرگوار در زندگی هميشه به قرآن و آيات قرآن استناد می‌كرد، تصريح كرد: زمانی كه بر سر ماجرای فدك اين بانوی بزرگوار مناظره‌ای با عمر و ابوبكر داشت همه گونه به آيات قرآن استناد كرد كه نشان‌دهنده اشراف و تسلط كامل ايشان به كلام وحی بود. همان منشی كه علمای ما به تبعيت از فرزندان حضرت زهرا(س) به استناد قرآن انجام می‌دهند.
مسئول بسيج طلاب و روحانيون خوزستان ادامه داد: زمانی كه ابوبكر به استناد كاذب به سخن پيامبر(ص) گفت: «كسی از پيامبر ارث نمی‌برد»، حضرت زهرا(س) با سخن خداوند در آيات قرآن، ابوبكر را می‌كوبد. همچنين حضرت در مقابل آنان به استناد آيه «ذی‌القربی» پاسخ می‌دهند و می‌فرمايد: «شاهد من در كتاب خداوند است.»
وی افزود: آيات بسياری در قرآن‌كريم وجود دارد كه به طور مشخص در شأن حضرت يا خاندان ايشان آمده است كه برخی مفسران تا 68 آيه را برشمردند. فاطمه(س) كوثر قرآن است و خداوند در آيه نخست سوره «كوثر» می‌فرمايد: «إِنَّا أَعْطَیْنَاكَ الْكَوْثَرَ» خداوند در اين آيه عطای حضرت زهرا (س) به پيامبر اكرم را منت نهاده و از تركيب اين آيه اين گونه برمی‌آيد كه كوثر كه معنی خير نامحدود است به پيامبر عطا فرموده است.
الياسی گفت: حضرت زهرا(س) هم از لحاظ مكانی محدود است و هم از لحاظ زمانی. تا قيامت باقيست شكايت و شفاعت،‌ عظمت و شخصيت در جهان باقی است.
وی ادامه داد: ويژگی ديگر كه در قرآن برای اين حضرت بيان شده پاك و معصوم بودن ايشان از گناه است. اين امر در آيه 33 سوره «اعراف» قابل مشاهده است. اگر بخواهيم در بين تمام مصاديق سنت و شيعه در اهل‌بيت بنگريم، بدون شك بارزترين مصداق پيامبر(ص) حضرت زهرا(س) هستند زيرا خداوند اراده فرموده كه وی را از آلودگی پاك و منزه بدارد. خداوند در آيات 82 و 83 سوره مباركه «ياسين» بر اراده خود مبنی بر اينكه فاطمه(س) پاك باشد را بيان فرموده است.
الياسی بيان كرد: در روايات از امام صادق(ع) نقل شده كه «درك ليله‌القدر، درك حضرت فاطمه‌(س) است.» به استناد آيات و روايات تمام عظمت نزول قرآن در وصف اهل‌بيت(ع) است و اگر روزی اهل‌بيت(ع) و فرزندان حضرت زهرا و قرآن از يكديگر جدا شود، ابزاری در دست دشمنان قرار می‌گيرد.
وی با اشاره به آيه مباهله نيز گفت: خداوند با افتخار از حضرت زهرا(س) به عنوان تنها زنی كه جزء همراهان پيامبر(ص)، در آن جمع بوده است، ياد می‌كند.
مسئول بسيج طلاب و روحانيون خوزستان ادامه داد: خداوند در سوره «دهر» به پاس بندگی و ايثار اين خانواده با ارزش به خود می‌نازد. تعابير عشق خداوند به اين خانواده نشان می‌دهد كه حضرت زهرا(س) ويژگی‌های بسياری دارد كه می‌تواند برای زنان ما الگو باشد، اما بارزترين مشخصه ايشان بندگی خداوند است.
وی تصريح كرد: اگر زنان ما بتوانند اين ويژگی را الگوی خود قرار دهند و عبد مخلص خدا بوده و در محضر قرآن نيز حضور داشته باشند بسياری از مسائل كه تصور می‌كنند مشكل است و حل نشدنی مرتفع می‌شود و می‌توانند نقش خود را به عنوان جزئی از جامعه ادا كنند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما