رسول نور حضرت محمد (ص) - حضرت زهرا(س) در تربیت فرزندان چگون عمل می کرد؟
 
 
 
 
 حضرت زهرا(س) در تربیت فرزندان چگون عمل می کرد؟

آرشيو اخبار رسول نور3
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) مباحث تربیتی خود را هدفمند دنبال کردند، گفت: بهتر است مادران بر اساس آموزه‌های دینی بحث تربیت فرزندان را آغاز کنند، داشتن برنامه تربیتی خوب می‌تواند مادران را در امر تربیت یاری کند.


حجت الاسلام نصیر نیک نژاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران به ابعاد مختلف شخصیتی حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: متأسفانه وقتی سخن از حضرت فاطمه(س) می شود در مورد مظلومیت ایشان مطالبی عنوان می شود در حالیکه این بانوی بزرگوار در طول عمر کوتاه اما پربرکتشان الگوی عملی از فرامین الهی و اسلام بودند و شایسته است از ابعاد گوناگون شخصیت اهل بیت به ویژه حضرت زهرا(س) الگوبرداری کنیم.
وی با تأکید بر نقش تربیتی حضرت زهرا(س) در خانواده، تصریح کرد: اساسا مادر، مربی و معلم است و مهمترین انتظار از مادر تربیت فرزند خوب است؛ تنها مادر خوب می تواند فرزند شایسته تربیت کند و فراتر از آن می تواند موجب تربیت یک جامعه شود.
حجت الاسلام نیک نژاد افزود: خداوند در وجود مادر ویژگیهایی نهاده است که نوع رفتار او می تواند جامعه ای صالح ایجاد کند همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند "از دامن زن مرد به معراج می رود" این کلام کوتاه روح این مسئله را می رساند که مادران در مرحله بعد از تربیت فرزند می توانند موجب تربیت مردان الهی شوند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد: ما مقدم بر حضرت زهرا(س) در عالم خلقت کسی را نمی یابیم که چون ایشان فرزندانی همانند حسنین و زینبین را در حد اعلی تربیت کرده باشد به همین دلیل است که معتقدیم روش تربیتی اهل بیت می تواند الگویی برای ما در تربیت نسل باشد.
وی رعایت حقوق الهی و حق مردم را مهمترین بخش روش تربیتی حضرت زهرا(س) دانست و افزود: آموختن حدود و حقوق الهی، رعایت حقوق مردم، تکریم خدا و والدین، بخشش، ایثار، دفاع از راه حق تا حد نثار جان و... از جمله نکات تربیتی است که حضرت زهرا(س) به فرزندشان آموختند و آن بزرگواران نیز آن را به حد اعلی نشان دادند.
نیک نژاد در ادامه یادآور شد: حلقه مفقوده تربیت در این است که مادران ما باید نسبت به جایگاه و نقش مادر واقف شوند و بدانند وظیفه یک مادر چیست؟ زمانی که این مسئله را درک کردند که وظیفه مادر تربیت است و برای این هدف آموزش دیدند می توانیم امیدوار باشیم مادران ما چگونه خوب تربیت کردن را می دانند.
وی آشنایی با آموزه های دینی را مهمترین نیاز امروز خانواده ها دانست و گفت: از آنجایی که تأثیرپذیری بچه ها تا سنین نوجوانی از مادر بیشتر است لذا باید مادران در حوزه تربیت از توانایی های بالایی برخوردار باشند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تهران در پایان گفت: با اینکه از نگاه اسلام، تأثیرگذاری در فرزند از دوران جنینی شکل می گیرد اما داشتن برنامه تربیتی خوب می تواند مادران را در امر تربیت یاری کند. یک مادر باید بداند که در هر سنی و در چه شرایطی فرزندش چه نیازهای دارد و باید چه آموزشهایی را فراگیرد و این مسائل به روشنی در آموزه های دینی ما بیان شده است. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما