رسول نور حضرت محمد (ص) - كتاب «پيشينه تاريخی گفت‌و‌گوی اسلام و مسيحيت» منتشر شد‌
 
 
 
 
 كتاب «پيشينه تاريخی گفت‌و‌گوی اسلام و مسيحيت» منتشر شد‌

آرشيو اخبار رسول نور5

چاپ نخست كتاب «پيشينه تاريخی گفت‌وگوی اسلام و مسيحيت» با تأكيد بر ديدگاه شيعه و كاتوليك وارد بازار كتاب شد‌.به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه مؤسسه علمی‌ ـ ‌فرهنگی دارالحديث، «محمدحسين طاهری آكردی»، كتاب «پيشينه تاريخی گفت‌وگوی اسلام و مسيحيت» را با هدف معرفی دين اسلام به عنوان دينی مبتنی بر تعامل و گفت‌وگو تدوين كرده است.

مؤلف اين كتاب را در پنج فصل با عناوين كليات گفت‌و‌گوی مسلمانان و مسيحيان در تاريخ، گفت‌وگوی معصومان(ع) و مسيحيان، گفت‌وگوی علمای شيعه با مسيحيان و گفت‌وگوی علمای شيعه با مسيحيت در قرن اخير، تدوين و سعی كرده است با توجه به تأكيدهای قرآن، معصومان(ع)، علما و شيعيان بر بحث گفت‌وگو به جای خونريزی، تهديد و تهمت به مواردی از گفت‌وگو در سيره معصومان(ع)، علما و شيعيان با مسيحيان بپردازد.

در بخش اول اين نوشتار مؤلف تعريف گفت‌وگو، موانع و انواع گفت‌وگو را بيان و به جايگاه گفت‌وگو در سيره‌ی نبوی، ائمه و كتاب‌های مقدس اشاره می‌كند. طاهری آكردی در بخش دوم به بيان گفت‌وگوی بين حاكمان اسلامی و مسيحيان، گفت‌وگو بين حاكمان مسيحی و مسلمانان، گفت‌وگو ميان انديشمندان مسلمان و مسيحی می‌پردازد و در بخش بعدی گفت‌وگوی پپامبران و ائمه(ع) با مسيحيان را می‌آورد.

مؤلف در بخش چهارم درباره گفت‌وگوی علمای شيعه با مسيحيان سخن می‌گويد و رويكرد‌های گوناگون علمای شيعه را دراين‌باره بيان می‌كند و در بخش پايانی به معرفی سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ايران می‌پردازد و گفت‌وگو با مراكز كاتوليكی و غير‌كاتوليكی را بررسی می‌كند..
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما