رسول نور حضرت محمد (ص) - معرفی انقلاب اسلامی و شخصيت امام راحل(ره) اولويت كاری رايزنان فرهنگی باشد
 
 
 
 
 معرفی انقلاب اسلامی و شخصيت امام راحل(ره) اولويت كاری رايزنان فرهنگی باشد

آرشيو اخبار رسول نور5
رئيس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم رونمايی از 3 هزار عنوان كتاب به 28 زبان دنيا، خطاب به رايزنان فرهنگی ايران در خارج از كشور گفت: معرفی انقلاب اسلامی و شخصيت امام راحل(ره) بايد در اولويت كاری رايزنان فرهنگی قرار گيرد.  


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) از محل برگزاری نهمين هم‌انديشی رايزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ايران كه در محل حسينيه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است، حجت‌الاسلام و‌المسلمين محمدی گلپايگانی، رئيس دفتر مقام معظم رهبری، با نمايندگان فرهنگی ايران در خارج از كشور ديدار كرد.

وی در سخنانی با بيان اين مطلب كه رسالت نمايندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ايران برای رسانيدن پيام انقلاب اسلامی به جهانيان بسيار خطير است، اظهار كرد: اين مسئوليت نمايندگان فرهنگی در خارج از كشور را می‌توان به كار جناب جعفر بن‌ابيطالب، برادر اميرالمؤمنين، تشبيه كرد كه به عنوان پيام‌آور به حبشه هجرت داشت و حقايق اسلام را در آن منطقه عنوان كرد.
حجت‌الاسلام و‌المسلمين محمدی گلپايگانی در ادامه با اشاره به اينكه مطالعه تاريخ معاصر جمهوری اسلامی ايران از فرائض مهم برای مسلمانان به‌ويژه رايزنان فرهنگی نظام محسوب می‌شود، به ظهور 3 نهضت در طول تاريخ 120 سال اخير در كشور ايران اشاره كرد.
ئيس دفتر مقام معظم رهبری نهضت «تنباكو»، «مشروطه» و «انقلاب اسلامی ايران» را سه نهضت تأثير‌گذار در طول ساليان اخير خوانده و با ارائه تشريحی از اين سه دوره تاريخی گفت: در طول دو دوره تنباكو و مشروطه، آنچه بيش از هر موردی مشهود بود، حضور شاه و سلطنت بود اما در نهضت سوم يعنی انقلاب اسلامی ايران، تيشه به ريشه سلطنت توسط امام خمينی(ره) زده شد و نتيجه اين اقدام امام راحل ميراث گرانبهايی شد كه در حال حاضر در دست ماست.
وی در ادامه در راستای مسائل مذكور خطاب به رايزنان فرهنگ جمهوری اسلامی ايران در خارج از كشور گفت: شما نمايندگان فرهنگی ايران بايد در برنامه خود دو برنامه شناساندن انقلاب اسلامی ايران و همچنين معرفی هر چه بيشتر شخصيت امام راحل را به جهانيان داشته باشيد.
حجت‌الاسلام و‌المسلمين محمدی گلپايگانی همچنين با اشاره به جنبش‌های شكل گرفته در ميان برخی كشورهای عربی اسلامی از جمله مصر اظهار كرد: سال گذشته كسی فكر نمی‌كرد كه حسنی مبارك، اين فرعون مصر در قفس بيافتد و محاكمه شود و آنچه از اين منظر و انقلاب‌های موجود دريافت می‌شود، موج بيداری اسلامی در كشورهای منطقه است.
گفتنی است در پايان سخنان رئيس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از 3000 عنوان كتاب در قالب فايل‌های (PDF) به 28 زبان رونمايی شد.
در اين رونمايی، علاوه بر محمدباقر خرمشاد، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دهشيری، ايمانی‌پور و عسكری، معاونان پژوهشی و آموزشی، بين‌الملل و فرهنگی اين سازمان نيز حضور داشتند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما