رسول نور حضرت محمد (ص) - آموزش و پرورش از ظرفيت دستگاه‌ها در تربيت حافظان قرآن بهره بگيرد
 
 
 
 
 آموزش و پرورش از ظرفيت دستگاه‌ها در تربيت حافظان قرآن بهره بگيرد

آرشيو اخبار رسول نور3
رئيس شورای سياست‌گذاری ائمه جمعه كشور با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبری مبنی بر تربيت حافظان قرآن كريم، به اهميت برنامه‌ريزی از سوی دستگاه‌های مختلف اشاره كرد و گفت: آموزش و پرورش نيز بايد از ظرفيت ساير دستگاه‌ها برای تربيت كودكان و نوجوانان حافظ قرآن كريم بهره بگيرد.


حجت‌الاسلام والمسلمين سيدرضا تقوی، رئيس شورای سياست‌گذاری ائمه جمعه كشور، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)، با اشاره به اهميت آموزش قرآن و تبيين آموزه‌های قرآنی برای كودكان و نوجوانان، عنوان كرد: آموزش و پرورش كه مسئول كميسون آموزش عمومی قرآن نيز شده حركت‌های خوبی در حوزه فعاليت‌های قرآنی آغاز كرده است.

رئيس شورای سياست‌گذاری ائمه جمعه كشور با اشاره به برخی فعاليت‌های قرآنی كه در قالب مدارس قران و مراكز پيش‌دبستانی در حال شكل‌گيری و اجرا است، افزود: فعاليت‌های آموزشی اين وزارت‌خانه در حوزه آموزش قرآن كه روز‌به‌روز در حال توسعه است، با بهره‌گيری از روش‌های اثرگذار بر روی كودكان و نوجوانان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اثرات مثبت فعاليت‌های قرآنی آموزش و پرورش در حوزه آموزش عمومی قرآن افزود، هرچند كه فعاليت‌های خوبی در حوزه آموزش قرآن در حال انجام است، اما به هر حال لازم است تا اين فعاليت‌ها تقويت شده و شرايط مناسبی برای آموزش به دانش‌آموزان به ويژه آموزش قرآن به كودكان و خردسالان پيش از دبستان فراهم شود.
حجت‌الاسلام تقوی با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبری كه فرموده‌اند «در سال‌های آينده بايد چند ميليون حافظ قرآن كريم در كشور داشته باشيم» گفت: وزارت آموزش و پرورش بايد در جهت تحقق منويات مقام معظم رهبری در حوزه حفظ قرآن كريم برآمده و از ظرفيت‌ها و توانمندی‌های ساير دستگاه‌ها نيز در جهت تربيت حافظان قرآن كريم بهره بگيرد.
وی با تأكيد بر لزوم برنامه‌ريزی از سوی دستگاه‌های مختلف فرهنگی و دينی برای تربيت حافظان قرآن كريم اظهار كرد: علاوه بر برنامه‌ريزی كه در دستگاه‌های مختلف صورت می‌گيرد، آموزش و پرورش نيز بايد در اين زمينه به صورت جدی وارد شده و شرايط ايجاد انس و الفت با قرآن ميان كودكان پيش از دبستان و دانش‌آموزان را فراهم كند تا در نهايت منجر به افزايش حافظان و قاريان قرآن كريم شود.
وی در بخش ديگری از سخنان خود با بيان اينكه قرآن مصونيت ايجاد می‌كند، افزود: كودكانی كه از سنين خردسالی با قرآن انس بگيرند و در كلاس‌های مختلف حفظ و قرائت قرآن كريم حضور داشته باشند، تحت تأثير آموزه‌های قرآنی، رفتارشان با بقيه افراد فرق می‌كند و در آينده نيز انسان‌هايی كمال يافته می‌شوند.
رئيس شورای سياست‌گذاری ائمه جمعه كشور با يادآوری اينكه يكی از راه‌های تربيت نسل جديد اين است كه آنان را با قرآن و آموزه‌های قرآنی آشنا كنيم، افزود: بهترين جا برای آشنا كردن نسل جديد با قرآن و آموزه‌های قرآنی، آموزش و پرورش است كه البته در حال حاضر اين آمادگی در آموزش و پرورش ايجاد شده و بايد با ارائه روش‌های مختلف آموزشی ادامه پيدا كند.
وی در اين بخش از سخنان خود با بيان اينكه جامعه ما از هر جهت آمادگی تعليم و تربيت نسل جديد را دارد، عنوان كرد: برای تربيت نسل جديد و آموزش قرآن به خردسالان كه تأثيرپذيرترين قشر در جامعه هستند، بايد امكانات بيشتری در نظر گرفته و با بهره‌گيری از روش‌های جديد و اثرگذار، نتيجه مطلوب‌تری به دست آوريم.
وی در بخش پايانی سخنان خود با بيان اينكه آموزش و پرورش در آموزش قرآن به خردسالان بايد از ظرفيت تمامی دستگاه‌ها به ويژه صدا و سيما استفاده كند، گفت: آموزش قرآن به خردسالان از جمله مواردی است كه به تنهايی از عهده آموزش و پرورش بر نمی‌آيد و ساير دستگاه‌ها از جمله صدا و سيما بايد وارد اين عرصه شده و با ايجاد تعاملاتی در اين زمينه امر آموزش قرآن به خردسالان و حتی نوجوانان را نيز به نتيجه برساند.
حجت‌الاسلام تقوی در پايان با بيان اينكه شورای سياست‌گذاری ائمه جمعه كشور به تازگی توافقاتی با وزارت آموزش و پرورش داشته است، عنوان كرد: براساس اين توافقات آمادگی آن را داريم كه ظرفيت‌های خود را در اختيار آموزش و پرورش قرار دهيم تا از اين طريق بحث آموزش عمومی قرآن به ويژه ارائه مفاهيم و آموزه‌های قرآنی به خردسالان به بهترين شكل ممكن انجام شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما