رسول نور حضرت محمد (ص) - دستورالعمل‌های محكم قرآن در باب امنيت ضامن افزايش هيبت امت اسلامی است
 
 
 
 
 دستورالعمل‌های محكم قرآن در باب امنيت ضامن افزايش هيبت امت اسلامی است

آرشيو اخبار رسول نور4
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آيه «فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِكِينَ حَیْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ» گفت: اين آيه نشان می‌دهد كه اسلام احكام فوق‌العاده‌ای در مورد امنيت دارد كه اگر به آن عمل شود، امت اسلامی از هيبت خاصی برخوردار خواهد شد. 


آيت‌الله حسن ممدوحی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با بيان اينكه مكتب اسلام ضامن پايداری عزت امتش است، اظهار كرد: چنين مكتبی بايد امتش را در حدی نگه دارد كه كسی جرئت نداشته باشد برای ظلم و تجاوز به سمت آنها بيايد.

وی با بيان اينكه مؤلفه‌های اقتدار هوشياری مردم و علم است، افزود: اسلام برای حفظ امنيت مسلمانان و مرزهای امت اسلامی احكام شديدی صادر كرده است تا مسلمانان در امنيت كامل به سر ببرند.

ممدوحی با اشاره به آيه پنجم سوره توبه خاطرنشان كرد: در آيه‌ای از قرآن تأكيد شده است كه «فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِكِينَ حَیْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ» كه اين نشان می‌دهد كه اسلام احكام فوق‌العاده‌ای در مورد امنيت دارد كه اگر به آن عمل شود، امت اسلامی از هيبت خاصی برخوردار خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصريح كرد: اگر احكام الهی در مورد امنيت و امت اسلامی به درستی پياده شود قبل از آنكه دشمن بخواهد عليه اسلام اقدامی كند، خودش ضربه خواهد خورد.

آيت‌الله ممدوحی در ادامه به ابعاد مختلف امنيت اشاره كرد و گفت: امنيت در جامعه در حوزه‌های مختلف از جمله سياسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و فيزيكی مورد توجه است، اما اسلام به واسطه معارفی كه دارد امنيت امت اسلامی را در حوزه فرهنگی و روحی تضمين كرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مكتب اسلام با ارائه مبانی و مفاهيم والای خود مربی انسان‌ها می‌شود كه اگر يه آنها روی آورده شود، مسلمان‌ها محتاج ديگری نخواهند بود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما