رسول نور حضرت محمد (ص) - امام سجاد(ع) نقش مهمي در بازگويي حادثه كربلا داشت
 
 
 
 
 امام سجاد(ع) نقش مهمي در بازگويي حادثه كربلا داشت

آرشيو اخبار رسول نور3
يک مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اينکه امام سجاد (ع) تنها ميراث از مردان واقعه کربلا بود، گفت: امام سجاد(ع) نقش بسيار مهمي در بازگويي حادثه کربلا داشت.


حجت الاسلام و المسلمين دکتر سيداحمد ثروتمند هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينکه پس از حادثه عاشورا علم ولايت و امامت را امام علي بن الحسين(ع) بر دوش کشيد، گفت: پيام رسان قيام عاشورا امام سجاد(ع) بود که اين پيام را به مردم به نحو شايسته رساند و در شرايط سخت اجتماعي و سياسي هدايت امت را تداوم داد.

عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور مرکز اروميه خاطر نشان کرد: جوانان بايد با الگو قرار دادن آن حضرت در جهت ارتقاي درجات ايمان و اخلاص به وسيله ارتباط با خداوند جميل و سبحان تلاش و کوشش كنند.


اين استاد معارف اسلامي با اشاره به اينکه نحوه مبارزه حضرت با دشمنان به شکل سنجيده و طبق مقتضيات زمان و با توجه به عدم مبارزه مسلحانه بود، تصريح کرد: امام سجاد (ع) مبارزات خود را در قالب دعا و از طريق فرهنگي و معنوي ادامه داد و به اين شکل توانست حقايق را براي مردم آن زمان تبيين نمايد.


اين مدرس دانشگاه در ادامه افزود: مجموعه سخنان حضرت در کتابهاي حديثي از جمله اصول کافي و بحارالانوار تدوين شده است.


وي با بيان اينکه احاديث اخلاقي، اعتقادي و حقوقي حضرت بسيار زياد است، گفت: در رساله حقوق51 حق را مي‌توان نام برد که بزرگترين حق را حق خداوند معرفي مي‌کند.


رييس دانشگاه پيام نور مرکز سلماس در ادامه صحيفه سجاديه امام (ع) را درياي عميقي از ادعيه دانست و اذعان داشت: حضرت مطالبي را که در گفت‌وگو با مردم عادي امکان بيان آن را نداشت در قالب دعا بيان کرد.


ثروتمند در پايان خاطرنشان کرد: زين العابدين، امام المومنين، الامين و زين الصالحين از جمله القابي است كه گوهر شناسان و عارفان انسان جو به آن حضرت نسبت دادند که حاکي از ايمان و اخلاص و معرفت حضرت است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما