رسول نور حضرت محمد (ص) - رونمايی از ترجمه چينی و اردوی قرآن كريم همزمان با 22 بهمن
 
 
 
 
 رونمايی از ترجمه چينی و اردوی قرآن كريم همزمان با 22 بهمن

آرشيو اخبار رسول نور6
رئيس مركز ترجمان وحی با اشاره به تلاش اين مركز برای ترجمه قرآن به زبان‌های مختلف اظهار كرد: ترجمه چينی و اردوی قرآن كريم همزمان با سالگرد پيروزی انقلاب اسلامی رونمايی می‌شود. 


حجت‌الاسلام والمسلمين محمد نقدی، رئيس مركز ترجمان وحی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با اشاره به عملكرد مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی گفت: مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی پس از انقلاب اسلامی توانسته است قرآن را به شش زبان زنده دنيا از جمله انگليسی، فرانسه، تركی استانبولی، تركی آذری، اسپانيا و چينی منتشر كند.

وی با بيان اين كه مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی، ترجمه قرآن به 10 زبان ديگر را در دست انجام دارد، به چاپ و ترجمه قرآن به زبان اردو اشاره و تصريح كرد: اخيراً قرآن را به زبان اردو ترجمه‌ كرده‌ايم كه به مناسبت سالگرد پيروزی انقلاب اسلامی رونمايی می‌شود.

اين قرآن‌پژوه با اشاره به ويژگی‌های چاپ و ترجمه قرآن به زبان اردو گفت: ويژگی ترجمه قرآن به زبان اردو اين است كه به صورت همزمان و در يك جلد، ترجمه قرآن يكی از مترجمان اهل سنت را نيز منتشر كرده‌ايم. در كتاب ترجمه قرآن به زبان اردو، ترجمه آيت‌الله محسن نجفی از شيعيان و ترجمه مرحوم عبدالاعلی موجودی از اهل سنت را در يك جلد به چاپ رسانده‌ايم.

وی ايجاد اتحاد و انسجام اسلامی را از اهداف چاپ همزمان ترجمه اهل شيعه و سنت در كتاب ترجمه قرآن به زبان اردو عنوان كرد و يادآور شد: ايجاد اتحاد و انسجام اسلامی، تقريب دل‌ها، وحدت و همدلی از جمله عواملی است كه سبب شد تا دو ترجمه از اهل شيعه و سنت را در يك جلد به صورت همزمان استفاده كنيم.

رئيس مركز ترجمان وحی به ترجمه قرآن با زبان چينی اشاره كرد و گفت: ترجمه قرآن به زبان چينی توسط سليمان باجی‌سو، از دانش‌آموختگان علوم دينی در ايران و اهل چين انجام شده است و نزديك به 10 سال زمان برای ترجمه آن صرف شده است.

وی عنوان كرد: ترجمه قرآن به زبان چينی، در چين و ايران منتشر شده است و همزمان با 22 بهمن رونمايی می‌شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما