رسول نور حضرت محمد (ص) - قوانين الهی را با سكوت در برابر منكرات تحقير نكنيم
 
 
 
 
 قوانين الهی را با سكوت در برابر منكرات تحقير نكنيم

آرشيو اخبار رسول نور4
در اسلام چيزی به نام سكوت نداريم لذا اگر در برابر منكرات، سكوت كنيم در واقع قوانين الهی را تحقير كرده‌ايم. 


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، «سليمانی»، از اساتيد حوزه و دانشگاه قم، در كارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منكر كه در مجتمع فرهنگی هنری سرو كاشمر برگزار شد، با اشاره به اينكه ما در اسلام چيزی به نام سكوت نداريم، گفت: اگر در برابر منكرات سكوت كنيم در واقع قوانين الهی را تحقير كرده ايم و همانگونه كه پيامبر اسلام(ص) فرمودند: سكوت در برابر عمل منكر خود يك بدعت است.

اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فتوای علما مبنی بر اينكه حرام است در برابر منكرات سكوت كنيم، افزود: متأسفانه عليرغم اين فتواها ولی باز هم سكوت اختيار می كنيم.

وی فرهنگ سازی جهت درك صحيح از فريضه امر به معروف و نهی از منكر، روش ها و شناخت معروفات و منكرات را ضروری دانست و با اعلام اينكه اين فريضه مهم الهی نه تنها بر عهده يك نفر نيست بلكه برای ريشه كن شدن منكرات همه بايستی مشاركت كنند، افزود: ادای فريضه امر به معروف و نهی از منكر نتيجه اتحاد در جامعه است.

سليمانی با بيان اينكه جهت انجام امر به معروف و نهی از منكر نبايستی راه تفرقه را در پيش گرفت، ابرار كرد: وحدت عامل قدرت محسوب می شود.

وی با بيان اينكه اگر حكومت نباشد، احكام اسلام قابل پياده شدن نيست، افزود: با توجه به اينكه علما و دولتمردان دارای قدرت بيشتری هستند بايد بيشتر جهت احيای اين فريضه تلاش كنند.

وی با اظهار تأسف از اينكه در بسياری از مهمانی ها و عروسی ها عمل حرام انجام می شود، اظهار كرد: اگر می خواهيم منكرات را انجام دهيم نبايد ادعای مومن بودن داشته باشيم.

اين استاد حوزه، انجام فريضه امر به معروف و نهی از منكر را علامت پويايی جامعه برشمرد و گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منكر نه تنها ايجاد مزاحمت بيجا برای ديگران نيست بلكه ماموريتی الهی است.

وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان نسبت به اجرای اين فريضه در جامعه، بيان كرد: بايستی مسئولان مملكتی به خود بيايند و بيدار شوند.

سليمانی با بيان اينكه دشمنان جهت به انحراف كشاندن جوانان سرمايه گذاری های بسياری دارند، افزود: كسانی كه در برابر ناصحين نهی از منكر موضع گيری می كنند، جاهلند.

وی با اعلام اينكه گروه های مختلف با بهانه های گوناگون برای ترك امر به معروف در جامعه تلاش های بسياری انجام می دهند، تصريح كرد: دشمن امروز نسبت به گذشته پيچيده تر عمل می كند.

اين استاد حوزه تصريح كرد: اگرچه در بعضی كشورها دختران برای حفظ حجاب يا كشته می شوند و يا از دانشگاه اخراج می شوند ولی متأسفانه در ايران دختران و پسران شيعه عليه طرح عفاف و حجاب تظاهرات می كنند.

وی در پايان با بيان اينكه آمران و ناصحين امر به معروف و نهی از منكر برای اجرای اين امر در جامعه بايستی شرايط خاصی داشته باشند و با دقت كار خود را انجام دهند، گفت: اجرای اين فريضه از ظرافت خاصی برخوردار است و بايد با دقت انجام شود.

يادآوری می شود، اين كارگاه آموزشی با همكاری ستاد امر به معروف و نهی از منكر كاشمر به مدت دو روز در اين شهرستان برگزار شد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما