رسول نور حضرت محمد (ص) - مردم نسبت به وقف ترغيب شوند
 
 
 
 
 مردم نسبت به وقف ترغيب شوند

آرشيو اخبار رسول نور3
بايد مردم را به بحث موقوفات ترغيب كرد تا درآمد اوقاف پرورش يابد و اطلاع رسانی دقيق و درستی داشته باشيد.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)شعبه قم، آيت‌الله العظمی ناصر مكارم شيرازی از مراجع تقليد، در ديدار حجت‌الاسلام علی محمدی، رييس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور با بين اين مطلب با اشاره به برخی تبليغات منفی عليه اوقاف تصريح كرد: اين سازمان با شفاف سازی می‌تواند جلوی اين مسايل را بگيرد همان ططور كه در اين امرو پيشگام شده است.

وی اظهار كرد: سرمايه اصلی در جامعه اعتماد است و اگر اعتماد حاصل شد، همه كارها پيش خواهد رفت.

اين مرجع تقليد با تاكيد بر اينكه اوقاف به اعتماد سازی بيشتری نياز دارد تاكيد كرد: زيرا برخی با تبليغات و شايعات عليه اين سازمان اقدام می‌كنند كه سبب عدم اعتماد مردم شوند و در اين صورت وقف كم می شود.

آيت الله مكارم با اشاره به اهميت و جايگاه وقف در اسلام اظهار داشت: بايد مردم را به بحث موقوفات ترغيب كرد تا درآمد اوقاف پرورش يابد و مطئمن باشيد اگر به درستی اطلاع رسانی انجام دهيد مردم به شما اعتماد خواهند كرد.

آيت الله مكارم شيرازی خواستار اعزام مبلغ به مناطق محورم و كشورهای اسلامی شد و بيان كرد:در برخی مناطق شيعه در آزار و اذيت به سر می‌برند و از امكانات اوليه مانند خانه عالم و حمام و ... محروم اند.

وی افزود: به ساخت خانه عالم بسيار اهميت دهيد، بايد خانه عالم قبل از مسجد ساخته شود؛ زيرا حضور عالم در مناطق از اهميت خاصی برخوردار است.

وی با تاكيد بر فرهنگسازی در وقف تاكيد كرد: يكی ديگر از كارهای لازم ايجاد نهضت مدرسه سازی در كشور است و لازم است به اين موضوع توجه شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما