رسول نور حضرت محمد (ص) - طلبه بايد در هر پست و مقامي منعکس کننده اخلاقيات ديني باشد
 
 
 
 
 طلبه بايد در هر پست و مقامي منعکس کننده اخلاقيات ديني باشد

آرشيو اخبار رسول نور4
رييس دفتر تبليغات اسلامي تاکيد کرد: طلبه بايد در هر پست و مقامي منعکس کننده اخلاقيات ديني باشد. 


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمين احمد واعظي رئيس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در همايش هنر و تبليغ که در سالن همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم برگزار شد با بيان اين‌كه ظرفيت خوبي نسبت به سال‌هاي گذشته در وجوه مختلف هنر در حوزه به وجود آمده است، گفت: افراد در زمينه‌هاي مختلف آموزش ديده‌اند و زمان، زمان حركت و تجهيز قواي هنري است.

وي ادامه داد: آشنايي طلاب و روحانيون با مقوله هنر اغراض متعددي را دنبال مي‌كند، چرا كه از هنر و توانمندي‌هاي هنري مي‌توان براي عرضه معارف زيياي ديني بهره‌مند شد.

واعظي اظهار داشت: لازم و ضروري است كه يك طلبه در كنار وظيفه حوزوي و خطير خود به عنوان روحاني از شاخه هنر نيز براي بيان معارف الهي استفاده كند.

وي گفت: طلبه، كار طلبگي را كنار نمي‌گذارد بلكه در هر پست و مسئوليتي كه قرار بگيرد بايد مصداق بارز "الذين يبلغون رسالات الله" و منعكس‌كننده اخلاقيات و روحيات ديني باشد، چرا كه هنر تنها ابزار انجام وظيفه و مسئوليت ماست.

رييس دفتر تبليغات بيان كرد: در قشر روحانيت به افرادي كه زبان هنر و سينما را بدانند نياز داريم، چرا كه زبان هنر زبان تمثيل است و روحاني بايد با شناخت اين زبان تمثيلي قدرت نقد خود را افزايش دهد.

واعظي با تاكيد بر لزوم شناخت كاركردهاي هنر و طلبگي، تصريح كرد: ما نمي‌خواهيم كه يك طلبه و روحاني تبديل به يك فيلم‌ساز و نقاد در عرض ديگر فيلم‌سازان باشد، بلكه يك طلبه بايد با حفظ هويت طلبگي خود كاركردهاي هنر و طلبگي را نيز بشناسد تا در مخاطبان خود اثرگذار فرهنگي باشد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما