رسول نور حضرت محمد (ص) - برگزاری مسابقات قرآن موج قرآنی را در استان های ميزبان به وجود می آورد
 
 
 
 
 برگزاری مسابقات قرآن موج قرآنی را در استان های ميزبان به وجود می آورد

آرشيو اخبار رسول نور3
ناظر هيئت داوران در سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن در بخش حفظ گفت: برگزاری مسابقات قرآن در مراكز استان ها باعث به وجود آمدن موج قرآنی در استان ها می شود. 


حبيب مهكام، ناظر هيئت داوران در بخش حفظ سی و چهارمين دوره مسابقات قرآن سراسری، در گفت و گو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)،به سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن با بيان اين مطلب گفت: نظارت و رياست هيئت داوران مسئوليت بزرگی است به گونه ای كه هم بايد بر هيئت داوران نظارت كرد و هم اگر مشكلی برای متسابقين پيش بيايد ناظر بايد پاسخگو باشد.

مهكام در ادامه افزود: به عنوان مثال اگر شركت كننده ای كه در نوبت خودش نتوانسته در جای خودش قرار بگيرد در دانشگاه امتحان داشته است از نظر ما عذر ايشان موجه بوده است و آيا اين كه اين عمل با آيين نامه مسابقات و داوری مطابق است يا نه از موراد غير قابل پيش بينی است كه در طول مسابقات ممكن است پيش بيايد.

وی تصريح كرد: طبق آيين نامه داوری اگر شركت كنندگان در امر داوری اعتراضی داشته باشند بايد كتباً به ناظر داوری اطلاع دهند كه بعد از اعلام اعتراض مجدداً قرائت شخص مورد نظر بررسی خواهد شد و اگر مورد كم توجهی يا بی توجهی قرار گرفته شده باشند و حقی ضايع شده باشد قطعاً اقدام خواهد شد.

ناظر داوری سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن در ادامه اظهار كرد: سطح مسابقات امسال در سطح بسيار بالايی بوده است و خوشبختانه اين مسابقات هر سال روند روبه رشد خود را طی می كند و به طبع امسال نيز نسبت به سال های قبل از رشد بيشتری برخوردار بوده است.

اين پيشكسوت قرانی در مورد نحوه انتخاب آيات قرائت شده توسط متسابقين گفت: سوالاتی كه از حفاظ پرسيده می شود بر اساس قرعه است و اين كه شخص قاری خود قرعه خود را بر می دارد ديگر جای هيچ اعتراضی را از اين لحاظ باقی نمی گذارد.

مهكام در ادامه به ميزبانی اين دوره از رقابت ها اشاره كرد و گفت: ميزبانی در اين دوره از رقابت ها بسيار خوب بوده است و كاملاً مشهود است كه مسئولان برگزاری مسابقات با جان و دل مشغول خدمت رسانی به متسابقين، داوران و ساير افراد حاضر در اين مسابقات هستند.

وی تصريح كرد: برگزاری مسابقات در سطح سراسری و كشوری در استان های ميزبان باعث به وجود آمدن شور و نشاطی در سطح استان می شود كه در ايجاد موج قرآنی در اين استان ها بسيار تأثير گذار است.

ناظر و سرپرست داوران بخش حفظ سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن در پاسخ به اين سوال كه چگونه می توان بر بعد معنوی مسابقات افزود اظهار كرد: ببينيد مسابقات قرآن رقابتی مقدس و رحمانی است و اين مسابقات در بخش حفظ نسبت به ساير رقابت ها دارای شور و نشاط بيشتری است و در بخش های ديگر كاملاً فرق خواهد كرد و هر چه رقابت قوی تر باشد به همان اندازه به سطح كيفی مسابقات كمك خواهد كردو مطمئناً شركت كنندگان ما در وهله اول برای اجرمعنوی و انس گرفتن با قران به اين مسابقات می آيند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما