رسول نور حضرت محمد (ص) - مهم‌ترين مسئوليت نظام اسلامي، ارتقاء سطح فرهنگ ديني مردم است
 
 
 
 
 مهم‌ترين مسئوليت نظام اسلامي، ارتقاء سطح فرهنگ ديني مردم است

آرشيو اخبار رسول نور5
رئيس دفتر مقام معظم رهبري، مهم‌ترين مسئوليت نظام اسلامي را ارتقاء سطح فرهنگ ديني مردم عنوان کرد و گفت: نظام اسلامي نه تنها مسئوليت ارتقاء زندگي مردم را بر عهده دارد و بايد به وضعيت معيشتي آنان رسيدگي کند، بلکه مهم‌تر از آن، مسئوليت ديني مردم را عهده‌دار است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد محمدي‌گلپايگاني كه در جلسه شوراي اداري استان زنجان سخن مي‌گفت، اظهار کرد: خدمات مادي مقدمه دينداري جامعه است و به تعبير مقام معظم رهبري، نظام اسلامي بايد به گونه‌اي باشد که جامعه را به سوي بهشت رهنمون ساخته و مردم را بهشتي کند.

وي با بيان اين‌که در برخي دولت‌هاي پيش از اين، دولتمردان اعتقاد داشتند که "چه کار به دين مردم داريم"، افزود: اگر اين‌طور بود، هيچ دليلي براي انقلاب وجود نداشت. در واقع انقلاب اسلامي براي تأمين دين مردم شکل گرفت، همان‌گونه که ريشه و اساس قيام اباعبدالله‌الحسين (ع) نيز همين بوده است.

محمدي‌گلپايگاني، ايران اسلامي را از نظر آموزه‌هاي ديني و مذهبي در سطح دنيا تافته‌اي جدا بافته توصيف کرد و گفت: هيچ کجاي دنيا سراغ نداريم که در آن رهبر و شخص اول يک کشور، امام جمعه باشد و يا صدا و سيما به عنوان يک رسانه رسمي از مبلغين بزرگ دين بوده و بسياري از مباحث اخلاقي، تعاليم قرآني و سخنان افراد برجسته و اساتيد و علماي حوزه علميه را پخش کند.

وي، تصريح کرد: علي‌رغم همه اين موضوعات، هنوز هم خطراتي وجود دارد که آموزه‌هاي ديني ما را تهديد مي‌کند، به گونه‌اي که فرهنگ‌هاي قلابي و عرفان‌هاي نوظهور تعاليمي را تحت عنوان دين به خورد مردم مي‌دهند و همه ما وظيفه داريم مراقب اين توطئه‌ها باشيم و روحانيت نقش اول را در اين ميدان بر عهده دارد.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري با تأکيد بر غني و پربار بودن آموزه‌هاي دين اسلام، خاطرنشان کرد: اگر اين آموزه‌ها به طور صحيح به مردم ارائه شود، جايي براي اديان و عرفان‌هاي کاذب و نوظهور باقي نمي‌ماند و در صورتي که نوجوانان و جوانان براي سئوالات خود جواب درست و منطقي پيدا کنند، به سراغ چنين عرفان‌هايي گرايش پيدا نخواهند کرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به عزاداري باشکوه مردم زنجان در روزهاي هشتم و يازدهم ماه محرم اشاره کرد و افزود: زنجان در عزاداري‌هاي حسيني مقام اول را دارد و سرمشقي براي ساير استان‌هاست و در اين ميان صدا و سيما نيز نقش سازنده‌اي در انعکاس اين رويداد بزرگ دارد.

محمدي‌گلپايگاني با بيان اين‌که تاکنون مردان بزرگ و دانشمندان فرهيخته‌اي از استان زنجان برخاسته‌اند که زحمات آنان در حفظ اسلام و تشيع فراموش شدني نيست، اظهار کرد: اين استان ده‌ها و بلکه صدها دانشمند برجسته اسلامي از جمله مرحوم آيت‌الله سيداحمد زنجاني و آيت‌الله موسوي شبيري را به عالم تشيع تقديم کرده است.

وي در پايان سخنان خود، مردم زنجان را به حمايت از نماينده ولي‌فقيه در استان خود سفارش کرد و به قرائت متن حکم مقام معظم رهبري مبني بر انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمين علي خاتمي به عنوان نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه زنجان پرداخت.

هم‌چنين در اين جلسه، تقوي رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه کشور با اشاره به حضور مردم زنجان براي پشتيباني از يک حرکت سياسي و عبادي و نيز تجديد بيعت با رهبر معظم انقلاب، گفت: آيت‌الله موسوي، امام جمعه فقيد زنجان از انسان‌هاي شريف اين دوران بود که اثر انفاس وي هنوز هم قابل شهود است.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدرضا تقوي ضمن قدرداني از زحمات امام جمعه سابق زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمين واعظي، افزود: حجت‌الاسلام و المسلمين خاتمي از فرزندان همين استان است و قبل و پس از پيروزي انقلاب اسلامي با موج عظيم و انقلابي مردم ايران حرکت کرده است.

وي با اشاره به اين‌که در حال حاضر نماز جمعه در حدود 700 شهر اقامه مي‌شود، اظهار کرد: ائمه جمعه با خطبه‌هاي خود بستري را فراهم مي‌کنند تا مديران بتوانند اقدامات اجرايي را به طور صحيح به انجام برسانند.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه کشور، تصريح کرد: رهبر معظم انقلاب امروز در سطح بين‌المللي رهبري مي‌کنند و پرچمدار موج بيداري اسلامي در جهان هستند.

وي با بيان اين‌که نمازهاي جمعه زير پوشش مستقيم مقام معظم رهبري اقامه مي‌شود، افزود: هم‌اکنون همه ما بايد ملت ايران را براي حضور در پاي صندوق‌هاي رأي براي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي بسيج کنيم.

در ادامه اين جلسه، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه جديد زنجان نيز گفت: خود را سرباز ولايت مي‌دانم و هر زمان که فرماندهم دستوري صادر کنند، آن را اجابت خواهم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمين علي خاتمي، تصريح کرد: اعتقاد دارم امام جمعه، پيشرو و رهبر يک حزب نيست، بلکه دعوت مردم به سوي حق و دين را بر عهده دارد.

وي با بيان اين‌که نهاد نماز جمعه را شعبه‌اي از دفتر مقام معظم رهبري مي‌دانم، اظهار کرد: اميدوارم بتوانم با انجام وظيفه، از اين امتحان سربلند بيرون بيايم.

استاندار زنجان نيز در اين جلسه، نماينده ولي‌فقيه در استان‌ها را محور انسجام و وحدت در همه امور دانست و گفت: همه ظرفيت‌هاي استان حول اين محور شکوفا مي‌شود و ارتقاء استان در همه ابعاد، با اين محور امکان‌پذير است.

محمد رئوفي‌نژاد با بيان اين‌که هدايت‌ها و حمايت‌هاي حجت‌الاسلام و المسلمين واعظي، نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه سابق زنجان در روند توسعه استان بر هيچ‌کس پوشيده نيست، اظهار کرد: خدمات حجت‌الاسلام و المسلمين خاتمي در استان‌هاي آذربايجان‌شرقي و اردبيل و پس از اين در زنجان همواره در خاطر مردم اين استان‌ها مي‌ماند و اميدواريم تغيير و تحول پيش آمده، باعث برکت و حرکت بيش از پيش براي ارتقاء استان شود.

وي، پيشرفت و توسعه استان در سال‌هاي بعد از انقلاب را به هيچ وجه قابل مقايسه با دوران قبل از انقلاب ندانست و گفت: در دوران قبل از انقلاب فقط 200 دانشجو در يک مرکز علمي در سطح استان تحصيل مي‌کردند ولي امروز به برکت انقلاب اسلامي حدود 800 هزار دانشجو در 30 مرکز علمي و دانشگاه در سطح اين استان در حال تحصيل‌اند.

نماينده عالي دولت در استان زنجان با بيان اين‌که طي 6 سال گذشته و به برکت رويکرد خدمت‌گذار و عدالت‌محور دولت‌هاي نهم و دهم، پيشرفت و توسعه استان در همه ابعاد، قابل توجه و چشم‌گير بوده است، خاطرنشان کرد: سهم استان زنجان در ايجاد اشتغال براي سال‌جاري، 40 هزار و 400 نفر بود که يک ماه پيش تحقق يافت.

وي با اشاره به تشکيل ستادهاي عمران‌شهري و روستايي در استان، اظهار کرد: 280 پروژه عمران‌شهري و يک‌هزار و 903 پروژه عمران روستايي در اين ستادها مصوب شد که کلنگ‌زني آنها در ابتداي سال صورت گرفت و اکثر آنها تاکنون بهره‌برداري شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اين‌که اين استان جزو 3 استان برتر کشور در بحث مشارکت سياسي مردم مي‌باشد، خاطرنشان کرد: اين استان آماده است تا يک مشارکت دندان‌شکن و پررنگ را با حضور در پاي صندوق‌هاي رأي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي داشته باشد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما