رسول نور حضرت محمد (ص) - سكوت مقابل تهديد دشمن مطابق نص قرآن با دين‌داری ناسازگار است
 
 
 
 
 سكوت مقابل تهديد دشمن مطابق نص قرآن با دين‌داری ناسازگار است

آرشيو اخبار رسول نور1
سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اينكه در برابر تهديد‌ها ما هم بايد تهديد كنيم، اين درس را به ملت ايران می‌دهد كه سكوت در برابر اقدامات خصمانه دشمن با دين‌داری ناسازگار است و از طرفی گفتمان تهديد برابر تهديد ريشه قرآنی نيز دارد. 


حسين كنعانی‌مقدم، دبيركل سياسی ائتلاف حزب‌الله ايران در گفت‌وگو خبرگزاری قرآنی (ايكنا)، با ذكر اينكه مسئله تهديد در برابر تهديد ريشه قرآنی دارد، گفت: در آيات متعدد قرآن به مباحثی در اين زمينه پرداخته شده است از جمه آياتی كه به مسئله قصاص می‌پردازد، مؤيد اين است كه هركس انسانی را مورد صدمه قرار دهد بايد قصاص شود، آيه «مَنْ عَمِلَ سَیِّئَةً فَلَا یُجْزَى إِلَّا مِثْلَهَا» يكی از نمونه‌های مقابله به مثل در برابر يك اقدام ضد انسانی است.

وی با اشاره به آيه «وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَیْءٍ فِی سَبِيلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ» بيان كرد: از صدر اسلام تاكنون مسلمان وظيفه داشته‌اند كه توصيه‌های قرآن را در زمينه تهديد دشمن و مقابله با تهديدات عمل كنند و اين يكی از آياتی است كه به صورت جامع آمادگی مسلمان‌ها در برابر دشمن را مورد تأكيد قرار می‌دهد.

كنعانی‌مقدم اظهار كرد: حتی بدون آنكه دشمن از سلاح نيز استفاده كند بايد آمادگی مسلمان‌ها در حدی باشد كه دشمن از تجاوز به سرزمين اسلامی خوف داشته باشد و اين سخن مقام معظم رهبری كه در برابر تهديد‌ها ما هم بايد تهديد كنيم و در برابر تحريم آنها ما نيز بايد از سلاح تحريم استفاده كنيم، اين درس را به ملت ايران می‌دهد كه سكوت در برابر اقدامات خصمانه دشمن با دين‌داری ناسازگار است.

دبيركل ائتلاف حزب‌الله افزود: در شرايطی كه دشمن در طول سه دهه گذشته از انواع تهديدها و تحريم‌ها عليه جمهوری اسلامی استفاده كرده است و هر روز بر حجم اقدامات خصمانه خود می‌افزايد، ما در مقابل نبايد تنها حالت دفاعی به خود بگيريم؛ چرا كه مقابله به مثل قدرت نظام اسلامی را به دشمن نشان می‌دهد.

وی با ذكر اينكه مقابله به مثل در برابر اقدامانت دشمن ريشه در آيات قرآنی دارد، افزود: بارها در قرآن كريم و مخصوصا آيات جهاد بر مقابله به مثل در برابر دشمنان اشاره شده است.

كنعانی‌مقدم با اشاره به ظرفيت‌هايی كه در نظام اسلامی به وجود آمده است كه امروز در برابر تهديد دشمن ما نيز قدرت تهديدكردن داريم، افزود: ما يك تجربه 33 ساله را پشت سر گذاشته‌ايم، جنگ هشت ساله‌ای عليه ما تحميل شد، تحريم‌های مختلفی عليه نظام اسلامی اعمال شده است ولی اين اقدامات خصمانه تجربه‌های ارزشمندی به ملت ايران داده است.

اين كارشناس مسائل سياسی در پايان خطرنشان كرد: هوشياری، حفظ آمادگی و استفاده از همه ابزراها در مصاف با دشمن ثمره بيش از سه دهه استقامت ملت ايران است، در اين مدت ما توانستيم خود را مسلح به علم، ايمان و سلاح نظامی كنيم كه اين سه مؤلفه در برابر هرگونه تهديد از سوی دشمن كارآيی دارد و شكست‌ناپذيری ما را تضمين می‌كند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما