رسول نور حضرت محمد (ص) - نقد و بررسي گزارش‌هاي زندگاني پيش از بعثت پيامبر
 
 
 
 
 نقد و بررسي گزارش‌هاي زندگاني پيش از بعثت پيامبر

آرشيو اخبار رسول نور3

كتاب نقد و بررسي گزارش‌هاي زندگاني پيش از بعثت پيامبر(ص) به همت نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي منتشر شد.به گزارش خبرگزاري رسا به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، كتاب«نقد و بررسي گزارش‌هاي زندگاني پيش از بعثت پيامبر

(ص)» نوشتة رمضان محمدي از محققان پژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، به همت نشر اين پژوهشگاه منتشر شده است. در مقدمه اين اثر آمده است: «زندگي پيامبر اسلام يكي از محورهاي اساسي و نخستين موضوعات تاريخ نگاري در اسلام است كه خود به دوره‌هايي تقسيم مي‌شود و يكي از آنها، زندگاني پيش از بعثت آن حضرت است كه گاه با روايات و اخباري ساختگي يا نه چندان صحيح پيوند خورده است.

اين پژوهش بر آن است تا گزارش هاي موجود را شناسايي كرده و براساس اصول و روش ارزيابي و تحليل، ميزان اعتبار و اتقان آن را سنجيده و به نقد بكشد.» زمينه‌هاي بررسي روايات تاريخي قبل از بعثت، آشنايي با روايات زندگاني پيش از بعثت رسول خدا و ديدگاه محققان معاصر درباره زندگاني قبل از بعثت پيامبر، عناوين سه فصل اين كتاب را تشكيل مي‌دهند. گفتني است، اين اثر در 248 صفحه با شمارگان 1400 نسخه منتشر شده است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما