رسول نور حضرت محمد (ص) - دادگاه عدالت اسلامی تأسیس می‌شود
 
 
 
 
 دادگاه عدالت اسلامی تأسیس می‌شود

آرشيو اخبار رسول نور5

این دادگاه قرار است بحران میان کشورهای اسلامی، بحرانهای مرزی، جنگ و درگیری درباره مسائل طبیعی و اختلافات قانونی را مورد بررسی قرار دهد.به گزارش شيعه آنلاين به نقل از مهر، دادگاه عدالت اسلامی از سوی سازمان کنفرانس اسلامی و با موافقت کشورهای عضو در کویت تأسیس می‌شود.

 سازمان کنفرانس اسلامی به زودی از کشورهای عضو دعوت می کند با توافقنامه ویژه تأسیس دادگاه عدالت اسلامی موافقت کنند.

این سازمان در پی برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی در مکه تأسیس دادگاه عدالت اسلامی را به منظور رفع بحران و درگیری میان کشورهای عضو سازمان در کویت مورد توجه قرار داد. اینک 18 کشور از 57 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی به منظور تأسیس این دادگاه موافقت کردند و پس از آمادگی دیگر کشورها برای این طرح، چگونگی تأسیس و شروع کار آن آغاز می شود.

 این دادگاه قرار است بحران میان کشورهای اسلامی، بحرانهای مرزی، جنگ و درگیری درباره مسائل طبیعی و اختلافات قانونی را مورد بررسی قرار دهد.

تأسیس این دادگاه نقش مهمی در رفع اختلاف میان مسلمانان و بهره گیری از قوانین بین المللی جهت از بین بردن آتش فتنه میان کشورهای اسلامی خواهد داشت.

با توجه به اینکه سازمانهای بین المللی در امور کشورهای اسلامی دخالت می کنند و مجرمان را با تأکید بر حقوق بشر محاکمه می کنند، این دادگاه این مسئولیت را از این پس عهده دار می شود.

 اگرچه مقر این دادگاه در کویت قرار دارد، اما بر اساس قوانین دولت کویت عمل نمی کند، بلکه تدابیر و احکام آن بدون تأثیر از دولت، افراد و یا سازمانی اجرا می شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما