رسول نور حضرت محمد (ص) - آغاز همايش بين‌المللی«رسانه؛ آزادی بيان و توهين به اديان» در يمن
 
 
 
 
 آغاز همايش بين‌المللی«رسانه؛ آزادی بيان و توهين به اديان» در يمن

آرشيو اخبار رسول نور6

همايش بين‌المللی «رسانه معاصر؛ آزادی بيان و توهين به اديان» از امروز، 19بهمن‌ماه، با حضور «عبدالله بن عبدالمحسن التركی» دبيركل انجمن جهانی اسلام در شهر «صنعاء» پايتخت يمن آغاز به‌كار كرد.گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از خبرگزاری رسمی يمن(سبأنت)، اين همايش به همت وزارت اوقاف و امور اسلامی يمن و با همكاری انجمن جهانی اسلام برگزار می‌شود. در اين همايش، بيش از 200 انديشمند و كارشناس تبليغاتی از جهان اسلام و برخی كشورهای جهان حضور دارند و مسائل مرتبط به رسانه‌های معاصر و توهين به عقايد و نمادهای دينی را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌دهند.

 «حسن احمد اللوزی» وزير اطلاع‌رسانی يمن در اين‌باره گفت: «جنگ‌های صليبی و تأثير تاريخی آن در مخدوش كردن تصوير اسلام»، «تصوير اسلام و مسلمانان در شيوه‌های آموزشی جوامع غربی» و «چالش‌های سياسی و اقتصادی جهان اسلام و تأثير آن در زمينه‌سازی اهانت به مقدسات اسلامی» از محورهای اين همايش است.

 وی افزود: «بحران بيداری دينی و اخلاقی در رسانه‌های تبليغاتی معاصر»، «رسانه و آزادی بيان و تأثير آن‌ها بر جامعه»، «وظيفه رسانه‌ها در تقويت هم‌زيستی مسالمت‌آميز»، «وظيفه امت اسلام در ممانعت از اهانت به دين اسلام»، «اهميت ارتباط و همكاری با پيروان ساير اديان برای تصحيح مفاهيم نادرست درباره اسلام» و «اهميت رسانه‌ها و سازمان‌های اسلامی و بين‌المللی در زمينه منع اهانت به اديان» از ديگر محورهای اين همايش را تشكيل می‌دهد.

وزير اطلاع‌رسانی يمن در پايان گفت: شركت‌كنندگان در اين همايش سه روزه همچنين، منشور تبليغات اسلامی در زمينه حفظ هويت فرهنگی مسلمانان، خدمت به منافع مشترك امت اسلام، حمايت از فعاليت تبليغاتی علما و سازمان‌های اسلامی و تحقق ارزش‌های حق، عدالت و صلح فراگير در جهان تدوين می‌كنند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور6

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما