رسول نور حضرت محمد (ص) - دنیا تشنه معارف اهل‌بیت (ع) است
 
 
 
 
 دنیا تشنه معارف اهل‌بیت (ع) است

آرشيو اخبار رسول نور2

حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت:دنیای امروز تشنه معارف اسلام و آشنا شدن با تعالیم قرآن و معارف اهل‌بیت (ع) است و رغبت دنیای امروز به سوی دین اسلام، میدان وسیعی پیش روی طلاب و مبلغان دین باز کرده است.به گزارش آینده روشن، به نقل از مرکز خبر حوزه، حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار طلاب مدرسه علمیه ولی‌عصر شهرستان بناب اظهار داشت: جای بسی امیدواری و خرسندی است که در جامعه امروز، افرادی برای تحصیل کمال و به دست آوردن مقامات بالای علم و عمل در مسیر معنویت و تقرب به خداوند قدم نهاده و سرباز خاص و خالص امام زمان (عج) شده‌اند.

معظم‌له گفت: دنیای امروز تشنه معارف اسلام و آشنا شدن با تعالیم قرآن و معارف اهل‌بیت (ع) است و رغبت دنیای امروز به سوی دین اسلام، میدان وسیعی پیش روی طلاب و مبلغان دین باز کرده و باید فرصت را غنیمت شمارده و در دنیا اعلام وجود کنند.

 این مرجع تقلید با اشاره به آیات قرآن، بلاغ مبین را از وظایف سنگین طلاب دانست و بیان کرد: با وجود معارف عمیقی که در قرآن کریم و نهج‌البلاغه است، اگر خدای ناکرده از جانب علما و روحانیان کم‌کاری شود، نزد خداوند متعال مسئول‌اند. ایشان در ادامه به مقاومت مردم غزه اشاره کرده و افزود: مسلمانان باید در دنیای امروز اعلام وجود کنند و محکم و ثابت قدم‌ در برابر دشمنان بایستند.

حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی قرآن و روایات را دو ابزار مهم طلاب دانست و گفت: حفظ آیات قرآن کریم و مطالعه روایات ائمه اطهار (ع) موثرترین ابزار برای مبلغان است. در ادامه این دیدار مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر بناب ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این مدرسه گفت: در این مدرسه طلاب از پایه اول تا هشتم به تحصیل علوم و معارف اهل‌بیت (ع) و کسب معنویت مشغول‌اند.

 وی افزود: همه ساله دو اردوی زیارتی و سیاحتی برای طلاب مدرسه در نظر گرفته‌ایم که تابستان‌ها به مشهد و زمستان‌ها به قم مشرف می‌شوند و از محضر آیات عظام کسب فیض می‌نمایند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور2

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما