رسول نور حضرت محمد (ص) - عاشورا بايد از ديدگاه امام حسين(ع) بررسي شود
 
 
 
 
 عاشورا بايد از ديدگاه امام حسين(ع) بررسي شود

آرشيو اخبار رسول نور4

حجت الاسلام شيخ حسين انصاريان در سومين كنگره عاشوراپژوهي در اراك گفت: مسئله بي‌نظير عاشورا و حادثه الهي و ملكوتي كربلا بايد از فكر و انديشه امام حسين(ع) بررسي و تحليل شود.به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» از اراك، حجت الاسلام انصاريان در اين مراسم در خصوص ريشه يابي حادثه عاشورا بيان داشت:‌ براي درك بهتر حادثه عاشورا و ريشه‌يابي آن بهتر است كه پژوهشگران به برنامه‌ها، خطبه‌ها، سخنراني‌ها و برخوردهاي حضرت امام حسين(ع) با اشخاص از مدينه تا مكه و از مكه تا كربلا مراجعه كنند. وي افزود:‌ با بررسي اين موارد ريشه حادثه و منافع آن بهتر روشن مي‌شود؛ چرا كه در اين زمينه آب را از خود چشمه مي‌گيريم و حقيقت را از تحقق دهنده حقيقت مي‌جوييم.

 انصاريان همچنين تاكيد كرد:‌ گستردگي حادثه و آثار واقعه عاشورا آنقدر زياد است كه در تحليل‌هاي فكري نمي‌گنجد. اين سخنران مذهبي با اشاره به نامه امام حسين(ع) به محمد حنفيه تصريح كرد: حضرت اباعبدالله الحسين(ع) در اين نامه حركت خود را بر اساس هواپرستي، طغيانگري، فساد و ظلم نمي‌داند و مي‌گويد من براي اصلاح امت جدم قيام كرده‌ام.

 انصاريان در پايان از دانشجويان و طلاب خواست كه به تحليل و بررسي نامه‌ها و سخنراني‌هاي امام حسين(ع) بيشتر توجه كنند.

بنا بر اين گزارش، سجادي‌فرد، مديركل اوقاف و امور خيريه استان مركزي در اين مراسم به بيان اهداف كار پژوهشي در رابطه با واقعه عاشورا پرداخت و اظهار داشت: ‌يكي از اهداف اين برنامه و برنامه‌هاي مشابه عمق بخشي به مباحث عاشورا و معرفت نسبت به حادثه عاشورا است.

 لازم به ذكر است، سومين كنگره عاشوراپژوهي با عنوان «عاشورا، فرصت‌ها و آسيب‌ها» و به همت سازمان اوقاف و امور خيريه و بسيج دانشجويي استان مركزي در 16 موضوع فراخوان شده بود كه در بخش دانشجويي و طلاب 300 اثر به دبيرخانه كنگره ارسال و از ميان آنها، چهار مقاله به عنوان آثار برتر معرفي شدند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور4

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما