رسول نور حضرت محمد (ص) - كتاب «نگرانی‌های پيامبر» منتشر شد
 
 
 
 
 كتاب «نگرانی‌های پيامبر» منتشر شد

آرشيو اخبار رسول نور6

كتاب «نگرانی‌های پيامبر» به قلم «حيدر مظفری» توسط انتشارات «دليل ما» منتشر شد.به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، پيامبر اسلام(ص)، آخرين سفير هدايت و سرچشمه علوم و معارف الهی، برای گسترش مبانی اسلام، در برابر انديشه‌ها و باور‌های نادرست و ويرانگر بسيار كوشيدند و بر همين اساس در آغاز پيدايش اسلام، تمام كردار و گفتار روشنفكرانه آن حضرت مورد توجه ويژه مسلمانان قرار گرفت؛ هريك از گروندگان به دين اسلام بر آن بودند تا با پيروی از آموزه‌های ايشان گرايش خود را به اسلام نشان دهند و با دستورات دينی آشنا شود.

در زمان حضور آن حضرت، صحابه با مراجعه مستقيم به ايشان از مشكلات خود گره می‌گشودند، كه بی‌شك پس از رحلت آن حضرت تمام كردار و رفتار ايشان، به عنوان سنت نبوی، يكی از منابع احكام اسلامی بود و تمام فرق و مذاهب اسلامی به آن عمل می‌كردند.

و در اين ميان احاديث و روايات بخش مهمی از سنت پيامبر(ص) را تشكيل می‌دهند. تدوين و نگارش كتاب‌های روايی از سوی دانشمندان اسلامی، نمايانگر اهميت و جايگاه بلند سخنان رسول اكرم(ص) در ميان مسلمانان است، زيرا از نظر اعتقادی، هم‌چنان كه شخصيت رسول اكرم(ص) نزد مسمانان تأييد شده است و هيچ‌گونه خطا و اشتباهی در آن نيابيده است.

 اين نوشتار با نگرش موضوعی به سخنان ارشادگرانه رسول اكرم(ص)، بخشی از آن رهبر آسمانی درباره آينده امت اسلامی را به نگرش در آورده است، ابتدا به طرح مسئله، سپس روايت نگرانی پيامبر(ص) و بعد از آن به شواهدی از تحقق آن نگرانه‌ها پرداخته شده است.

 اين كتاب در 13 بخش ذيل تدوين شده است: نگرانی رهبری پس از خود، نگرانی از تفرقه و كشتار ميان امت اسلامی، نگرانی از عملكرد حاكمان گمراه، نگرانی از آينده اهل بيت(ع)، نگرانی از منافقان، نگرانی از پيدايش انحرافات دينی، نگرانی از هوا پرستی امت، نگرانی سوء استفاده از قرآن، نگرانی از رياكاران، دنياگرايی امت اسلامی، نگرانی از خانوانده، نگرانی از خانواده، نگرانی از ضعف اراده و كسالت روحی، نگرانی از انكار تقدير و تصديق نجوم.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور6

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما