رسول نور حضرت محمد (ص) - مبانی اسلام به روز هستند/ آموزش در حوزه دین نیازمند بازنگری است
 
 
 
 
 مبانی اسلام به روز هستند/ آموزش در حوزه دین نیازمند بازنگری است

آرشيو اخبار رسول نور6

شرکت کنندگان در همایش "نوگرایی در اندیشه اسلامی" با اشاره به آموزش در حوزه دین نیازمند بازنگری است، اعلام کردند: با گذشت زمان و توسعه مهارتها و تکنولوژی بشر اندیشه اسلامی با مسائل روز تطبیق می‌یابد بی آنکه دخل و تصرفی در آن صورت گیرد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از محیط، دکتر عبدالله بن عبدالمحسن ترکی دبیرکل انجمن جهانی مسلمانان و رئیس انجمن دانشگاهای اسلامی در همایش " نوگرایی در اندیشه اسلامی" اظهار داشت: این طرحها نیازمند رهبری و هدایت از سوی رهبران و اندیشمندان برجسته مسلمان هستند. وی با اشاره به اینکه تجدد باید از سوی اندیشمندان و کسانی که نیازهای عصر معاصر را می شناسند، ساماندهی شود، تصریح کرد: این امر باید در راستای تعامل و گفتگو میان مسلمانان و غیرمسلمانمان به منظور دستیابی به نقاط مشترک انجام گیرد.

 ترکی با بیان اینکه مسئله تجدد و نوآوری دین بر دو مسئله مهم متمرکز می شود، یادآور شد: دین امری ربانی است و کسی از بشر نمی تواند مالک آن شود یا چیزی از آن را تغییر دهد و یا اینکه در آن دخل و تصرف ایجاد کند.

دوم آنکه دین در ذات خود کامل است و هیچ نقص و کم و کاستی در آن وجود ندارد.

 معانی و مفاهیم و مضامین تجدد تغییر نمی کنند بلکه با اندیشه عمومی انسان تطبیق می یابند، به طوریکه در زندگی معاصر وسایل و تکنولوژی متعدد راه یافته است که باید توسعه یابد.

 دکتر صالح علی باصره وزیر عالی و مطالعات علمی یمن نیز با اشاره به اینکه در مبارزه با تعرضات عصر معاصر که امت اسلام و عرب با آن مواجه هستند توسعه وسایل آموزشی امر مهمی است، افزود: ما نیاز به مطالعات اسلامی و تحقیقات دینی و توسعه مهارتهای خود از طریق تدریس داریم و اصلاح جامعه نیازمند اصلاح دانشگاهها است.

 به طوریکه همزیستی با دیگران اساس دین اسلام به شمار می رود و ما نیازمند اندیشمندان و علمای مسلمان هستیم که ملت را راهنمایی کنند.

 شیخ عبدالمجید زندانی رئیس دانشگاه ایمان یمن با اشاره به اینکه امت اسلام نیازمند تجدد در اندیشه اسلامی هستند تا از خواب غفلت بیدار شوند و با جهل و نادانی مبارزه کنند و با حقایق دین اسلام آشنا شوند گفت: عوامل تجدد دین و نقش کسانی که به این امر دامن می زنند در سعادتمندی بشر بسیار مؤثر هستند.

 همایش "نوگرایی در اندیشه اسلامی" دیروز سه شنبه 21 بهمن ماه در صنعا پایتخت یمن آغاز شد تا موضوعاتی چون نوگرایی در اندیشه اسلامی، مباحثی در زمینه فقه اسلامی و سایر مسائل مورد اهتمام فقها و علمای مسلمان نیز مورد بررسی قرار گیرند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور6

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما