رسول نور حضرت محمد (ص) - انتقاد حوزه علميه نجف از ساخت سريال ضدشيعی در كويت
 
 
 
 
 انتقاد حوزه علميه نجف از ساخت سريال ضدشيعی در كويت

آرشيو اخبار رسول نور4

حوزه علميه نجف اشرف از تصميم «محمد العنزی» كارگردان كويتی برای ساخت سريالی با موضوع مبرادانستن «معاويه بن أبی سفيان» و «يزيد بن معاويه» از ظلم و ستم در حق اهل بيت‌(عليهم السلام) به شدت انتقاد كرد.به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از خبرگزاری «اباء»، محمد العنزی، كارگردان كويتی در نظر دارد مجموعه تلويزيونی درامی را با هدف بی‌گناه جلوه‌دادن يزيد و معاويه از جنايت در حق اهل بيت(ع) توليد كند كه اين اقدام با اعتراض گسترده علمای نجف اشرف مواجه شد. منابع آگاه در اين زمينه اعلام كردند: تصويربرداری اين مجموعه كه هنرمندانی از كشورهای سوريه، مصر و مراكش نيز در آن حضور دارند، طی روزهای آينده آغاز خواهد شد و در اين سريال برای نخستين‌بار تصوير امام حسين(ع) و امام حسن(ع) مجسم می‌شود.

محمد العنزی، كارگردان كويت مدعی شد: در اين فيلم كه بر اساس قاعده حسن ظن ميان صحابه نبی اكرم(ص) ساخته خواهد شد، توطئه‌های يهوديان كه منجر به اختلافات ميان مسلمانان شد، آشكار می‌شود.

العنزی، ساخت سريال «خالد بن وليد» (از حاكمان بنی‌اميه) را در كارنامه خود دارد كه در اين مجموعه تلاش كرده است تصويری موجه از خالد بن وليد ارائه دهد.

 حوزه علميه نجف اشرف ديروز در بيانيه‌ای اعلام كرد: العنزی كه توليدكننده فيلمی درباره «خالد بن وليد» است، شايستگی توليد فيلم درباره واقعيت واقعه عاشورا و قيام امام حسين(ع) را ندارد و توليد اين مجموعه تلويزيونی ضد شيعی، تلاشی كينه‌توزانه برای ايجاد شكاف و اختلاف ميان شيعيان و اهل تسنن است.

در اين بيانيه آمده است: اين كارگردان كويتی، سناريوی اين سريال را در اختيار علمای حوزه علميه نجف قرار نداده است و در حقيقت، اين سريال دورغ و افترا محض ضد شعيان و تلاش برای كسب سود و بازاريابی تجاری است و اين مجموعه در صورت اهانت به اعتقادات تشيع با اعتراض و تحريم گسترده شيعيان در سراسر جهان مواجه می‌شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور4


Excellent Applying for grants How you can Unwrinkle Prom Dresses 2011 Styles (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
journ

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما