رسول نور حضرت محمد (ص) - فرانسوی‌ها بومی‌سازی معاملات اسلامی را خواستار شدند
 
 
 
 
 فرانسوی‌ها بومی‌سازی معاملات اسلامی را خواستار شدند

آرشيو اخبار رسول نور5

كارشناسان مالی فرانسه عصر ديروز 22 بهمن‌ماه با برپايی همايشی با عنوان «چشم‌اندازهای بهره‌گيری از معاملات مالی اسلامی در اروپا» در پاريس، پايتخت فرانسه، بومی‌سازی معاملات اسلامی و تقويت خدمات مالی اسلامی در اين كشور را خواستار شدند.به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «الجزيرة نت»، كارشناسان مالی فرانسه در اين همايش از دولت اين كشور خواستند تنها به استفاده از تجربه سرمايه‌گذاری بانك‌های اسلامی بسنده نكند، بلكه معاملات اسلامی در فرانسه را بومی‌سازی كند.

 اين كارشناسان يكی از راه ‌حل‌های بحران مالی كنونی فرانسه و غرب را ارائه خدمات مالی بر اساس ديدگاه اسلامی عنوان كردند و اعطای مجوز و فرصت به بانك‌های فرانسوی برای بهره‌گيری از نظام مالی اسلامی در ارائه خدمات به شهروندان را خواستار شدند. كارشناسان مالی فرانسه از تصميم «كريستين لاگارد» وزير اقتصاد اين كشور مبنی بر برداشتن موانع قانونی و مالياتی موجود در زمينه ضرب سكه‌های اسلامی در فرانسه قدردانی كردند.

 در اين همايش همچنين بر اين مسأله تأكيد شد كه دولت فرانسه می‌تواند با راه‌اندازی بانك‌های اسلامی و ارائه خدمات مالی مطابق با احكام شريعت اسلامی، سرمايه و سپرده بسياری از صاحبان سرمايه مسلمان را جمع‌آوری كند و آن‌را در راه رشد و توسعه اقتصاد فرانسه سرمايه‌گذاری كند.

 كارشناسان مالی فرانسه در پايان همايش اعلام كردند: تلاش‌های انجام شده در زمينه ارائه خدمات مالی اسلامی مطابق با خواسته‌های اقليت مسلمان فرانسه كه تعداد آن‌ها به حدود شش ميليون نفر می‌رسد، نيست؛ زيرا مسلمانان انتظار دارند سرمايه‌های خود را در بانك‌های بدون ربا و با هدف رونق فعاليت‌های اقتصادی كه مطابق با مقتضيات شريعت اسلامی است، سرمايه‌گذاری كنند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما