رسول نور حضرت محمد (ص) - شخص رسول اكرم(ص) تجلی واقعی قرآن است
 
 
 
 
 شخص رسول اكرم(ص) تجلی واقعی قرآن است

آرشيو اخبار رسول نور4

اخلاق رسول اكرم(ص)، همان قرآن است. به عبارت ديگر قرآن، فقط آياتی بين دو جلد كتاب نيست، بلكه تجلی واقعی آن، همان شخص رسول‌الله(ص) است.به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، حجت‌الاسلام و المسلمين «محمدمهدی زارعی گلپايگانی»، مدرس حوزه علميه تهران، در مورد رابطه پيامبر اسلام(ص) با قرآن گفت: در مورد رابطه نبی مكرم اسلام(ص) با قرآن بايد به چند مسئله دقت كرد.

حضرت رسول(ص) شئون مختلفی درباره قرآن دارد.

 پيامبر اسلام(ص)، دريافت كننده وحی از جانب خداوند است. وی افزود: حضرت رسول(ص) مبين كلام الهی و تجلی قرآن و الگو و اسوه هستند.

 درباره تلقی و دريافت وحی از جانب خداوند، هيچ شكی نيست كه ايشان معصوم هستند و تمامی مطالب را از جانب خداوند دريافت كردند و آن‌چه را كه دريافت كردند صحيح و بدون اشتباه بوده است و در نگهداری و ابلاغ وحی هم معصوم بوده‌اند؛ سَنُقْرِؤُكَ فَلَا تَنسَى: ما بزودى بر تو خواهيم خواند تا فراموش نكنى، سوره اعلی آيه 6.

 در مرحله تبيين و تفسير قرآن هم بايد يادآوری كرد، در آيات مختلف اين مطلب آمده است كه خداوند قرآن را نازل كرده است و وظيفه تبيين آن به عهده پيامبر(ص) است.

به عبارت ديگر خداوند قرآن را بدون معلم نازل نكرده است وَ مَا أَنزَلْنَا عَلَیْكَ الْكِتَابَ إِلاَّ لِتُبَیِّنَ لَهُمُ الَّذِی اخْتَلَفُواْ فِيهِ وَهُدًى وَرَحْمَةً لِّقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ: و ما [اين] كتاب را بر تو نازل نكرديم مگر براى اينكه آنچه را در آن اختلاف كرده‏اند براى آنان توضيح دهى و [آن] براى مردمى كه ايمان مى‏آورند رهنمود و رحمتى است. سوره نحل، آيه 64.

 وی تصريح كرد: بنابراين وظيفه تبيين قرآن منحصر در پيامبر اسلام(ص) است و تفسير بدون پيامبر(ص) بی‌معناست.

 يكی از همسران پيامبر(ص) در مورد اخلاق ايشان نقل كرده است كه اخلاق حضرت(ص)، همان قرآن است.

به عبارت ديگر قرآن، فقط آياتی بين دو جلد كتاب نيست بلكه تجلی واقعی آن، همان شخص رسول‌الله(ص) است.

اين مدرس حوزه در مورد اين سه وظيفه پيامبر در ارتباط با قرآن گفت: اهل سنت درباره اين سه وظيفه اينگونه اعتقاد دارند كه پيامبر(ص) در وظيفه دريافت و ابلاغ وحی و تبيين آن معصوم هستند، ولی برخی از اهل سنت اين مطلب را كه حضرت(ص) در همه زمينه‌ها الگو هستند، مورد مناقشه قرار می‌دهند. وی خاطرنشان كرد: بايد توجه كرد كه برای ارائه الگو و مصداق عملی برای قرآن و تبديل شدن كتاب به مصداق، بايد پذيرفت كه حضرت در تمامی شئون معصوم هستند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور4

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما