رسول نور حضرت محمد (ص) - علت خاتميت پيامبر اكرم (ص) جامعيت جهان‌بينی دين اسلام است
 
 
 
 
 علت خاتميت پيامبر اكرم (ص) جامعيت جهان‌بينی دين اسلام است

آرشيو اخبار رسول نور5

علت خاتميت پيامبر اكرم (ص) جامعيت دين مبين اسلام از لحاظ جهان‌بينی و جهان‌داری و تأمين احتياجات مادی و معنوی فرد و اجتماع است.آيت‌الله «سيد علی‌اكبر قريشی»، نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه آذربايجان‌غربی، با اشاره به خاتميت پيامبراكرم (ص) گفت: احكام و دين پيامبر (ص) با تمام ترقی و پيشرفت و تمام مراحل زندگی قابل تطبيق است و جامعيت آن از لحاظ جهان‌بينی و جهان‌داری و تأمين احتياجات مادی و معنوی فرد و اجتماع به‌اندازه‌ای است كه ديگر احتياجی به قانون و پيغمبر جديدی نيست.

 وی افزود: اگر دانشمندان ممتاز ممالك جهان پنجاه سال تحقيق و پژوهش كنند تا قانونی كه شامل تمام شئونات زندگی بشری باشد تنظيم كنند، نمی‌توانند قانونی به جامعيت اسلام اعم از اينكه مطابق با واقع باشد يا نه تدوين كنند.

 قريشی با اشاره به بعثت پيامبر اكرم (ص) اظهار كرد: پيامبر (ص) در روزگاری مبعوث شد كه بشريت به حد بلوغ و رشد رسيده بود و می‌توانست با در دست داشتن برنامه اسلام و با راهنمايی عقل و فهم خود زندگی كند و پيش برود و در اين‌ صورت آمدن پيامبری جديد لغو خواهد بود.

مؤلف تفسير «احسن‌الحديث» با اشاره به اعجاز قرآن كريم ادامه داد: با استناد به خود قرآن كريم وجوه عمده اعجاز دو چيز است، يكی تركيب الفاظ با حفظ معانی و ديگری عدم وجود اختلاف در آن.

 نماينده مردم آذربايجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری اشتمال قرآن كريم بر نظم و وزن بديع و بی‌سابقه، بلاغت قرآن كريم، اشتمال كلام وحی بر اخبار غيبی به گذشتگان و نسبت به آينده، سلامت قرآن از اختلاف و تعارض و تناقض، اشتمال اين كتاب آسمانی بر علوم الهيه و عقايد دينيه، احكام، فضايل، اخلاق و قواعد سياسی و مدنی و طرح مسائلی كه بر بشر آن روز مجهول بود را از وجوه اعجاز قرآن كريم عنوان كرد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5


Online shopping for birthday gifts (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
layer

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما