رسول نور حضرت محمد (ص) - پيامبر (ص) در همه عرصه‌ها معصوم است
 
 
 
 
 پيامبر (ص) در همه عرصه‌ها معصوم است

آرشيو اخبار رسول نور1

آيت‌الله سيداحمد خاتمي اظهار كرد: من حكم ارتداد هيچ كسي را صادر نكرده‌ام؛ گرچه معتقدم وظيفه عالمان ديني اين است كه در برابر انحرافات موضع‌گيري كنند؛ به خصوص اگر انحرافات در عرصه اعتقادي باشد.عضو هيات‌رييسه مجلس خبرگان در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: اين كه كسي دين را مقوله قديمي بداند و مانند علم و فلسفه و هنر تلقي كند و سخني از الهي‌بودن آن نگويد، يا آن‌كه قرآن را تفسير پيامبر از هستي بداند و معتقد باشد صراط هاي مستقيم وجود دارد، اين انحراف است و يا آن‌كه كسي بگويد پيامبر در غير از عرصه تبليغ دين معصوم نيست، خلاف امر بديهي مكتب تشيع است.

 خاتمي گفت: آن‌چه اينجانب در سخنراني‌هاي خود مطرح كرده‌ام، انجام اين رسالت بوده است.

 بنده تاكيد دارم تا كنون حكم به ارتداد هيچ كس نداده‌ام و معتقدم در نظام اسلامي حكم ارتداد را فقط بايد محكمه شرعي كه امروز قوه قضاييه عهده‌دار آن است صادر كند، به دليل آن‌كه اگر هر كسي به خود اجازه دهد حكم ارتداد صادر كند، باعث ايجاد هرج و مرج مي‌شود و اين خود منكر است؛ بنابراين آن‌چه از سوي برخي سايت‌ها و تريبون‌داران به من نسبت داده‌ و گفته‌اند، حكم به ارتداد كسي داده‌ام، دروغ محض است.

 وي در عين حال گفت: آري! معتقدم همه بايد در برابر كفريات موضع‌گيري داشته باشند و در كرمان نيز همين مساله را به صورت كلي گفتم و مصداقي را مشخص نكردم؛ گرچه نمونه‌هايي از انحرافات را گفتم. سخن من آن بود كه سران اصلاحات نيز بايد در برابر كفريات موضع بگيرند و اين نصيحتي دلسوزانه است.

عضو هيات‌رييسه مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: آن‌چه در گذشته محل آسيب اصلاح‌طلبان بود همين بود كه در برابر كفريات موضع نمي‌گرفتند يا بعضا با آن همراهي مي‌كردند. من به دوستان متدين در اين جريان گفته‌ام و مي‌گويم در برابر مقدسات و باورهاي مردم حساس باشيد.

 بنده هم معتقدم و هم نشان داده‌ام كه بايد مباحث علمي و اعتقادي را به صورت عالمانه پاسخ گفت، در آن سخنراني هم اينجانب به صورت مستند سخن نادرست معصوم‌نبودن پيامبران و امامان را در غير از عرصه تبليغ ، نقد كرده‌ام و دليل عقلي هم آورده‌ام كه پيامبران و امامان در همه عرصه‌ها معصوم هستند، دليل نقلي هم بيان كرده‌ام؛ ليكن در خبرها اين مساله ذكر نشد.

 سيداحمد خاتمي افزود: صاحبان انديشه‌هاي ديگر نيز بدانند اگر به راستي مي‌خواهند انديشه‌هايشان نقد و بررسي شود، نظريات خود را در جمع عالمان ديني مطرح كنند تا سخن مورد بررسي قرار گيرد؛ زيرا در اين صورت است كه از حاصل اين گفت‌وگو، سخن حق روشن‌تر خواهد شد. وي افزود: همچنان معتقدم كه پيامبر در همه عرصه‌ها معصوم است و معصوم ندانستن پيامبر در غير از عرصه تبليغ دين انحرافي آشكار است و نيز برخي انحرافات ديگر. اين عضو ارشد جامعه مدرسين ادامه داد: اميدوارم همه ما در گفتار خود خدا را در نظر بگيريم. خاتمي ادامه داد: اينجانب به آنچه مي‌گويم پايبند هستم و آن را تكذيب نمي‌كنم؛ ولي اين را نوعي كار نادرست مي‌دانم كه كساني سخن بگويند و بعد كه با واكنش روبرو شدند، آن را تكذيب كنند.

وي در پايان گفت: آري! راه پوزش و عذرخواهي باز و اعتراف به خطا، نشانه حريت در راي و نظر است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور1

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما