رسول نور حضرت محمد (ص) - فرهيختگان سوري بر الگوگيري از سيره پيامبر در زندگي تاكيد كردند
 
 
 
 
 فرهيختگان سوري بر الگوگيري از سيره پيامبر در زندگي تاكيد كردند

آرشيو اخبار رسول نور1

دو تن از فرهيختگان سوري روز شنبه بر الگوگيري از سيره پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) در زندگي شخصي و اجتماعي مسلمانان تاكيد كردندبه گزارش خبرنگار ايرنا از دمشق، حنان لحام استاد رشته زبان و ادبيات عرب دانشگاه دمشق در همايش پيوند خانوادگي در سيره پيامبر اعظم (ص) كه در محل رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سوريه برگزار شد، گفت: متاسفانه دوري از سيره پيامبر باعث افزايش آمار طلاق، بي‌بند و باري و فروپاشي خانواده در كشورهاي عربي و اسلامي شده است.

وي افزود: يكي از علل اين امر، تاثير پذيري جوانان از فرهنگ منحط غربي و فردگرايي است. لحام يادآور شد: بر اساس نظر پيامبر گرامي اسلام بايد در زندگي مشترك به احساس طرف مقابل احترام گذاشت، با وي همسو و همراه شد و اختلاف سليقه را امري طبيعي دانست.

 اين استاد دانشگاه سوريه اظهار داشت : از مهمترين معضلات جوامع كنوني آن است كه پدر ديگر نقش چنداني در تربيت و پرورش فرزند ندارد و فقط به عاملي براي تامين پول تبديل شده است كه اين امر سهم بسزايي در مشكلات كودكان دارد.

 شيخ محمد خير الشعال از علماي اهل سنت نيز در اين نشست گفت : پيامبر ( ص) صفات متعددي را براي رابطه با همسر بيان فرمودند كه بايد الگوي مردان مسلمان باشد.

 وي كه در آستانه ولادت با سعادت پيامبر اكرم (ص) سخن مي‌گفت، بيان داشت : از نظر پيامبر اسلام (ص)، مرد بايد همسرش را دوست داشته باشد و اين علاقه را نيز به وي بگويد تا عشق به خانواده ابتدا در داخل خانواده و سپس در جامعه رواج پيدا كند. به گفته الشعال، احترام به همسر، برآورده ساختن نيازهاي وي، مشورت در امور زندگي با زن و كمك به او در امور خانه از مهمترين صفاتي است كه پيامبر براي مرد مسلمان در نظر گرفته اند.

 وي با تاكيد بر لزوم وفاداري مرد به زن آن را از مهمترين عوامل كاهش فساد و بي‌بند و باري در جامعه دانست.

اين فرهيخته سوري اظهار داشت : مرد بايد بر اساس اين دستور اسلامي كه زكات علم نشر آن است، دانسته‌هاي خود را به زن منتقل كرده و در افزايش آگاهي وي بكوشد. در اين همايش كه با حضور دهها تن از زنان فرهيخته سوري برگزار شد، محمد زكي نوري از شعراي سوري نيز اشعاري در مدح پيامبر (ص) و شخصيت آن حضرت قراعت كرد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور1


Knee Length Wedding Dress By Impression (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
utili

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما