رسول نور حضرت محمد (ص) - مظلومیت اقليت مسلمان ايالات متحده
 
 
 
 
 مظلومیت اقليت مسلمان ايالات متحده

آرشيو اخبار رسول نور2

نتايج نظرسنجي موسسه گالوپ درباره وضعيت مسلمانان آمريكا، نشان مي دهد كه كه اين اقليت مذهبي بيش از ساير مذاهب نسبت به جامعه آمريكايي احساس بيگانگي مي كند.به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از سایت خبری آمریکا نگاه نو ، بر اساس نتايج نظرسنجي اخير موسسه گالوپ كه در سراسر امريكا انجام شده است، مسلمانان در مقايسه با يهوديان و مسيحيان اين كشور كمتر از وضعيت خود راضي هستند. محققان موسسه گالوپ معتقدند: وضع كنوني مسلمانان امريكا به دليل آن است كه بيشتر آنها مسلمانان امريكايي - افريقايي هستند و درآمد كمتري دارند و از وضع تحصيلي و استخدامي خوبي در مقايسه با ديگر امريكايي ها برخوردار نيستند.

 نتايج اين نظرسنجي حاكيست، مسلمانان امريكا گروه يكدستي نيستند به ويژه آنهايي كه از كشورهاي هند و پاكستان به آمريكا مهاجرت كرده اند، از وضع درآمدي و تحصيلي بهتري در مقايسه با ديگر مسلمانان امريكا برخوردارند.

"داليا مگاهد" مديرعامل و تحليلگر ارشد بخش مسلمانان موسسه گالوپ و حامي مالي اين نظرسنجي مي گويد: در اين نظر سنجي ما متوجه تنوع ميان مسلمانان امريكا شديم، آنها به لحاظ سياسي - اقتصادي و نژادي مختلف هستند و تنها جامعه مذهبي امريكا هستند كه اكثريت نژادي ندارد. اهميت نظرسنجي موسسه گالوپ در اين است كه براي اولين بار بطور تصادفي از جامعه مسلمانان امريكا عده‌اي را انتخاب كرده است، درحالي كه دربسياري از كشورهاي اسلامي، مردان بيشتر از زنان به مسجد مي روند اما در امريكا زنان از اين لحاظ با مردان برابرند.

 نتايج اين نظرسنجي نشان مي دهد: بطور كلي مسلمانان امريكا بسيار مذهبي هستند و 80 درصد از آنها مذهب را جزئي از زندگي روزانه خود مي داند؛ اين ميزان در ميان مسيحيان 85درصد و در سرتاسر امريكا 65 درصد است. تحقيقات موسسه گالوپ حاكيست، به لحاظ ايدئولوژي، مسلمانان امريكا طيف گسترده اي از ليبرال تا محافظه كار هستند و از هر ده نفر چهار نفر خود را ميانه رو مي داند.

 اين موسسه تحقيقاتي مي افزايد: به لحاظ هويت حزبي، مسلمانان امريكا بيش از هرگروه ديگري شبيه به يهوديان هستند؛ اقليت كمي جمهوريخواه بيش از نيمي دموكرات و يك سوم از آنان هم مستقلند. "احمد يونس" تحليلگر ارشد مركز مطالعات اسلامي ايالات متحده مي گويد: شواهد روشني در خصوص احساس بيگانگي نسبت به جامعه آمريكايي ميان مسلمان اين كشور وجود دارد؛ آنها در مقايسه با ديگر اديان كمتر در راي گيري يا اعمال داوطلبانه شركت مي كنند و اغلب از منطقه اي كه در آن زندگي مي كنند راضي نيستند.

 احمد يونس با اعلام اينكه احساس بيگانگي نسبت به جامعه آمريكايي در ميان مسلمانان آمريكا نگران كننده است، گفت: در عين حال يافته ها اين موضوع را تقويت مي كند كه روند همگرايي ميان مسلمانان امريكا موفق تر از مسلمانان اروپاست.

 براساس تحقیق چشم انداز دینی آمریکا كه در فوریه 2008 منتشر شد، تعداد مسلمانان آمریکا 0.6 درصد تحمین زده شد. از آنجا که دفتر آمار ایالات متحده اطلاعاتی درباره تعیین هویت دینی این کشور جمع نکرده است، تعداد واقعی مسلمانان در ایالات متحده نامشخص است و گروههای مختلفی اقدام به ارائه آمارهای متفاوتی درباره تعداد مسلمانانی کرده اند که در ایالات متحده زندگی می کنند.

 گروههای اسلامی همچون شورای روابط اسلامی- آمریکایی متهم به ارائه تعداد مسلمانان بیش از آنچه هستند شده تا نفوذ اجتماعی و سیاسی بیشتری به دست آورند، در عوض شورای روابط اسلامی- آمریکایی و دیگر گروههای اسلامی حامی مسلمانان، سازمانهای دیگر را متهم کرده اند که تعداد مسلمانان را کمتر از آنچه که هستند ارائه می کنند تا از طریق کم جمعیت جلوه دادن مسلمانان بتوانند آنها را به سادگی به حاشیه رانده و مانع نفود مسلمانان در آمریکا شوند.

 هم اکنون آمار موثق تعداد مسلمانان در ایالات متحده آمریکا، بین 1.8 میلیون (0.6 درصد جمعیت ملی این کشور) در کمترین حد و 7 میلیون (3.2 درصد کل جمیعت آمریکا) در بیشتری حد خود برآورد شده است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور2

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما