رسول نور حضرت محمد (ص) - 170 هزار نفر درجهان مهارتهاي قرآني را فرا گرفتند
 
 
 
 
 170 هزار نفر درجهان مهارتهاي قرآني را فرا گرفتند

آرشيو اخبار رسول نور3 معاون فرهنگي، تبليغي و آموزشي جامعه المصطفي العالميه در قم گفت: تاکنون 170 هزار نفر در سطح جهان از طريق اين جامعه مهارت هاي قرآني را فرا گرفته اند.

حجت الاسلام دکتر "محمدباقر زارعان" در جمع خبرنگاران افزود: اين افراد عموما کساني هستند که هيچ اطلاعي از قرآن و مباحث آن نداشتد.
وي بر انسجام بيشتر اين روند اموزش قرآن تاکيد کرد و گفت: طرح راه اندازي و تاسيس دارالقرآن و يا دارالثقلين در 80 کشور داراي ارتباط با ايران در دست بررسي است تا بتوان مکان هايي را براي آموزش معارف قرآني و حديثي به علاقه مندان و مسلمانان آن کشورها ارائه کرد.
به گفته وي با وجود محدوديت هاي ترويج فعاليت هاي قرآني در ديگر کشورهاي جهان، برگزاري برنامه هاي متنوع و گوناگون در اين زمينه رشد قابل توجهي دارد.
زارعان اضافه کرد: اکنون کشور هندوستان آمادگي خود را براي ايجاد و احيا 50 دارالقرآن در اين کشور اعلام کرده است که اين امر نيازمند افزايش توانمندي اين مرکز در تامين تجهيزات و مباحث سخت افزاري و نرم افزاري براي حمايت و پشتيباني از اين مراکز است.
وي در ادامه از ايجاد شوراي تخصصي قرآن کريم خبر داد و افزود: اين شورا کليه مهارت هاي قرآني براي طلاب خارجي و خانواده هاي آنها را در بر مي گيرد و تقويت و توسعه برنامه هاي قرآني را در سطوح کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد در اولويت هاي کاري خود قرار خواهد داد. دبير پانزدهمين المپياد بين المللي قرآن و حديث جامعه المصطفي العالميه در قم گفت: سه هزار و 520 نفر از طلاب خارجي در اين دوره از مسابقات در داخل و خارج کشور شرکت کردند.
"حسين اسدي" با اشاره به شرکت پنجهزار نفر رشته در اين المپياد افزود: از اين ميان 130 نفر به مرحله نهايي در بخش شفاهي راه يافته اند.
وي ميزان رشد شرکت کنندگان در اين المپياد را نسبت به سال گذشته 64/5 درصد ذکر کرد و افزود: اين طلاب از ميان 62 مليت در رقابت هاي قرآني جامعه المصطفي حضور دارند.
وي اظهار داشت: اين المپياد در 24 رشته در سه بخش شفاهي،‌ کتبي و آثار از ماه مبارک رمضان امسال آغاز شده و مرحله مقدماتي آن در دهه کرامت آغاز شده تا دهه ولايت از عيد قربان تا عيد سعيد غدير ادامه خواهد داشت.
اسدي قرائت،‌ ترتيل،‌ حفظ کل و 15 جز قرآن کريم،‌ تواشيح و دعا، اذان و مناجات، تفاسير عمومي و تخصصي،‌ حفظ و مفاهيم جز 29 و کل قرآن، حفظ موضوعي قرآن،‌‌ سايت،‌ پايان نامه، وبلاگ،‌ کتاب، مقاله و طرح تدريس قابل ارائه در عرصه هاي بين المللي را از جمله رشته هاي اين سه بخش ذکر کرد.
وي افزود: مرحله اختتاميه اين المپياد از هشتم تا 10 آذرماه امسال در مجموعه فرهنگي آستانه مقدسه حضرت معصومه (ُس )برگزار خواهد شد. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما