رسول نور حضرت محمد (ص) - قرآن كريم سرشار از مسائل و آموزه‌ براي انسان‌ها است
 
 
 
 
 قرآن كريم سرشار از مسائل و آموزه‌ براي انسان‌ها است

آرشيو اخبار رسول نور2 فرمانده سپاه بيت‌المقدس گفت: قرآن سرشار از عبارات، اشارات و لطائف براي انسان‌هايي است كه در آيات و كلمات اين كتاب آسماني دقت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، الله‌نور نوراللهي در همايش فعالان قرآني بسيج در سنندج با بيان اينكه انسان‌ها به ميزان توانايي و قدرتشان در غواصي از درياي بيكران قرآن بهره‌گيري مي‌كنند، اظهار داشت: با گذشت يك هزار و 400 سال از تاريخ نزول كتاب آسماني بر پيامبر عظيم‌الشان اسلام و تلاش انسان‌ها در راستاي آشنايي كامل با اين معجزه آسماني، آنچه كه به دست آمده تنها قطره كوچكي از اين درياي بيكران است.
وي با اشاره به اينكه قرآن كريم سرشار از مسائل و آموزه‌ براي انسان‌ها است، افزود: قرآن سرشار از عبارات، اشارات و لطائف براي انسان‌هايي است كه در آيات و كلمات اين كتاب آسماني دقت مي‌كنند.
فرمانده سپاه بيت‌المقدس كردستان با تاكيد بر اينكه اشارات قرآن كريم بسيار گسترده است، تصريح كرد: عبارات اين كتاب آسماني ويژه عوام است اما بشارات آن را فقط خواص جامع‌الشرايط مي‌توانند درك كنند.
نوراللهي با تاكيد بر اينكه عظمت آيات قرآن كريم آنقدر بالا است كه كوه در برابر آن متلاشي مي‌شود، اذعان داشت: تفكر انسان در آيات قرآن كريم دليل اعجاز اين كتاب آسماني بوده است.
وي كار در عرصه قرآن و مسائل قرآني را كار بسيار سنگين و بزرگي عنوان كرد و افزود: كساني كه با تمام وجود در راستاي ترويج مسائل ديني و قرآني خدمت مي‌كنند كار بسيار مقدسي انجام مي‌دهند و پاداش آن رضاي خداوند است.
فرمانده سپاه بيت‌المقدس با اشاره به اينكه امروز دشمن در جنگ نرم با هدف از بين بردن اسلام، قرآن و ارزش‌هاي ديني و اسلامي مسلمانان آمده است، تصريح كرد: امروز دشمن بدون سلاح‌هاي نظامي با تغيير تاكتيك مي‌خواهد مسلمانان را وادار به تغيير ارزش‌هاي ديني‌شان كند. نوراللهي يادآور شد: نور خدا هرگز خاموش نمي‌شود و دشمنان به خوبي مي‌دانند كه نمي‌توانند مانع نفوذ نور شوند اما با ايجاد موانع مي‌خواهند آن را كم‌رنگ كنند.
وي با اشاره به اينكه امروز دشمن با صرف هزينه‌هاي ميليارد دلاري در جنگ نرم مي‌خواهد بين اسلام و مسلمانان حائل ايجاد كند، گفت: امروز اين وظيفه همه مسلمانان به ويژه خادمان و تلاشگران عرصه قرآني است كه با جهد و كوشش محتوايي در راستاي نابود كردن اهداف دشمن گام بردارند.
فرمانده سپاه بيت‌المقدس به روزآوري در روش‌هاي يادگيري و آموزش قرآن را بسيار حائز اهميت دانست و گفت: نوآوري در روش‌هاي تدريس و آموزش اين كتاب آسماني موجب ارتباط گيري بيشتر آنان با مخاطبان خواهد شد.
نوراللهي با تاكيد بر اين موضوع كه اگر اطلاعات معلم و استاد به‌روز نباشد در ارتباط‌گيري با مشكل روبه‌رو خواهد شد، گفت: كسي مي‌تواند در اين عرصه موفق باشد كه آگاهي و علمش به‌روز باشد و در آموزش دادن به موقعيت زماني، مكاني و مخاطب توجه داشته باشد.
وي با بيان اينكه تعليم و تربيت از ديدگاه اسلام از جايگاه بسيار ارزشمندي برخوردار است، اظهار داشت: ارزش و جايگاه تعليم و تربيت به اندازه‌اي است كه قرآن آن را برتر از عبادت بيان مي‌كند.
فرمانده سپاه بيت‌المقدس كردستان خاطرنشان كرد: امروز كه با جنگ نرم دشمن مواجه هستيم و دشمن براي انحراف و جلوگيري از رشد و ترقي اسلام با تمام توان حركت مي‌كند تنها بصيرت و هوشياري مردم مي‌تواند مانع اساسي در مقابل جنگ نرم باشد و دادن اين آگاهي و بصيرت وظيفه خادمان و فعالان قرآني است.
وي با بيان اينكه امروز دشمن با ايجاد شبهه مي‌خواهد جوانان را كه سرمايه عظيم انقلاب اسلامي هستند از اسلام و ارزش‌هاي اسلامي دور سازد، يادآور شد: تلاش در راستاي روشنگري و پاسخگويي به شبهات جوان وظيفه همه جامعه است.
فرمانده سپاه بيت‌المقدس با اشاره به اينكه مبارزه با دشمن در جنگ نرم نيازمند عزمي ملي است، اظهار داشت: در اين راستا نبايد به اميد اينكه ديگران هستند ما عقب بنشيم بلكه تلاش در اين راستا وظيفه‌اي براي همگان است. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما