رسول نور حضرت محمد (ص) - قرائتي: انجام امور قرآني بايد باري از دوش اجتماع بردارد
 
 
 
 
 قرائتي: انجام امور قرآني بايد باري از دوش اجتماع بردارد

آرشيو اخبار رسول نور5 رئيس ستاد اقامه نماز كشور در مراسم اختتاميه جشنواره سوره حمد گفت: خوب است از انجام كارهاي غير واجب و غير مستحب كه باري از دوش فرد و جامعه برنمي‌دارد پرهيز شود.

به گزارش خبرنگار آيين و انديشه فارس حجت‌الاسلام محسن قرائتي در مراسم اختتاميه جشنواره سوره حمد كه در دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد گفت: بستر كمال نياز به ابزارهاي خاصي دارد به عنوان مثال براي اينكه طلبه‌اي موفق شود نيازي به صداي خوب، محاسن نيكو و پدري عالم ندارد بلكه نيازمند تلاش و پشتكار است.
وي داشتن ايمان به خدا را موجب حل مشكلات دانست و افزود: امام خميني (ره) هنگام ورود به ايران در هواپيما آرامش داشت و اين موضوع در وصيت‌نامه‌اش نيز ديده مي‌شود چرا كه ايمانش به خدا زياد بود وقتي انسان به يقين برسد داراي آرامش مي‌شود حتي اگر روزگار بر وفق مراد وي نباشد آرامش دروني انسان تحمل سختي‌ها را آسان مي‌كند.
رئيس ستاد اقامه نماز كشور برگزاري جشنواره‌ها و همايش‌هاي اينچنيني را نيكو عنوان كرد و گفت: اين همايش‌ها بصورت موقتي است اگر به دنبال جواب گرفتن از اينگونه كارها هستيم بايد استمرار و دوام در كارها داشته باشيم.
وي به دانشجويان توصيه كرد: از قديم مي‌گويند قطره قطره جمع گردد وانگهي دريا شود خوب است كه انسان روزي يك آيه قرآن بخواهند. وقتي انسان روزي يك آيه بخواند و با قرآن انس بگيرد نتيجه آن نيكو خواهد بود.
قرائتي در توصيه به دانشجويان با تاكيد بر اينكه برنامه‌اي مدون براي كسب معارف ديني داشته باشند گفت: خوب است كه جداي از مسائل درسي مباحث ديني نيز توسط دانشجويان دنبال شود.
شهيد رجايي در كنار تحصيل هر شب به مدت 15 تا 20 دقيقه در مجالس تفسير قرآن شركت مي‌كرد و نتيجه آن علم و تقواي بسيارش بود.
قرائتي در پايان تصريح كرد: خوب است كه هنر و استعداد انسان در مسير درست قرار گيرد مثلا خواندن قرآن از آخر به اول و نوشتن آيات قرآن بر روي برنج ارزش معنوي ندارد شايسته است از انجام كارهاي غيرواجب و غير مستحب كه باري از دوش فرد و جامعه برنمي‌دارد پرهيز شود.
در پايان اين مراسم به نفرات برگزيده جوايزي اهدا شد.
علي سليماني در بخش شعر، فاطمه ناني‌زاد در بخش متن ادبي، شيوا پولادي در بخش مقاله نويسي، علي طوفاني در رشته خوشنويسي نستعليق، سليمان ميري در رشته شكسته نستعليق، علي فلاحي در رشته نسخ و ثلث، مريم يگانه در ساخت نماهنگ، ناصر كريمي در بخش تفسير و فاطمه عرب عامري در بخش مفاهيم بعنوان نفرات برگزيده معرفي شدند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما