رسول نور حضرت محمد (ص) - از سوي جامعة ‌المصطفي ‌العالميه؛ طرح «شهر مجازي قرآن كريم» تهيه شد
 
 
 
 
 از سوي جامعة ‌المصطفي ‌العالميه؛ طرح «شهر مجازي قرآن كريم» تهيه شد

آرشيو اخبار رسول نور3جامعة ‌المصطفي ‌العالميه به منظور بسط و ترويج فرهنگ متعالي قرآني و ديني در سراسر دنيا طرح «شهر مجازي قرآن كريم» را تهيه كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، مدير گروه قرآن و حديث جامعة ‌‌المصطفي (ص)‌ العالميه در نمايشگاهي كه در حاشيه پانزدهمين المپياد بين‌المللي قرآن و حديث برگزار شده است در گفتگو با خبرنگاران، قرآن كريم را تنها راه نجات بشر امروز از بن‌بست جهل و ضلالت به سوي افق درخشان اصلاح و تكامل دانست و اظهار داشت: قرآن و معارف اهل ‌بيت (س) عصمت و طهارت در امر تعليم و تربيت نقش اساسي و كليدي دارند.
حجت‌الاسلام والمسلمين محمدعلي رضايي ‌اصفهاني خاطرنشان كرد: با توجه به رسالت خطير جامعة المصطفي‌ العالميه در بسط و ترويج فرهنگ متعالي قرآني و ديني در جاي ‌جاي جهان طرح «شهر مجازي قرآن كريم» تهيه شده است تا با ارائه معارف ناب قرآني، سبب تعميق ارتباط مخاطبان با قرآن، كشف، شكوفايي و هدايت استعدادهاي قرآني و رشد و ارتقاي معنوي قرآن‌دوستان و دانش‌پژوهان باشد.
وي بيان داشت: شهر مجازي قرآن كريم در نظر دارد با استفاده از فناوري‌هاي نو در محيط وب، هر آنچه را مربوط به علوم و معارف در حوزه قرآن است، به صورت منظم و دسته‌بندي شده توليد، و در معرض استفاده علاقمندان قرار دهد.
مدير گروه قرآن و حديث جامعة ‌‌المصطفي (ص)‌ العالميه با بيان اينكه شهر قرآن شامل سه بخش عمده است،‌ افزود: بخش نخست مربوط به دوره‌هاي آموزشي است و «مدرسه قرآن» نام دارد كه اين مدرسه شامل دوره‌هاي آموزشي حفظ، قرائت، تفسير، ترجمه، مفاهيم،‌تربيت مربي و علوم قرآن است.
رضايي ادامه داد: بخش دوم شهر قرآن به نام «علوم و معارف قرآني» است كه اين بخش در حقيقت يك دائره‌المعارف قرآني فاخر با گستره‌اي وسيع، شامل علوم قرآني، معارف قرآني، كتابخانه، منابع، اخبار قرآني و ... است.
وي خاطرنشان كرد: بخش سوم شهر قرآن شامل خدمات ويژه‌اي همچون راديو، تلوزيون اينترنتي، انجمن‌هاي قرآني، پرسمان فروشگاه و سامانه پيام است. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما